Všetko pre výrobu vianočných ozdôb

Všetko pre výrobu vianočných ozdôb

Video: Ako na výrobu vianočných vločiek z korálikov

Základy a najčastejšie otázky

Kategória Všetko pre vianočné ozdoby a dekorácie ponúka všetko dôležité na výrobu vianočných ozdôb a dekorácií z korálikov, krištáľovej živice, macramé alebo samotvrdnúcej hmoty. Nájdete tu drôtené základy vianočných hviezd, silikónové formy na tvorenie z krištáľovej živice alebo Jesmonite s vianočnými motívmi, vianočné vykrajovačky na tvorbu zo samotvrdnúcej hmoty, originálne autorské drevené výrezy z preglejky, základy na vence, priehľadné a papierové vianočné ozdoby a sklenené dekoračné fľaštičky, ale aj všetko potrebné na kreatívne balenie darčekov.

A ak ste sa zabudli pri tvorení dekorácií a ešte neviete, čo darovať na Vianoce svojim blízkym, možno vás nadchne niečo z kategórie Tipy na darčeky.

Čo potrebujem na tvorbu korálikových vianočných ozdôb a hviezd?

Najjednoduchšie na vytvorenie, a pritom nemenej efektné, sú dekorácie vychádzajúce z drôteného základu na výrobu vianočných hviezd. Na drôtiky môžete navliekať klasické biele perly, trubičkyokrúhle metalické perly alebo metalické zmesi priamo na vianočné ozdoby alebo drevené korálky. Fantázii sa medze nekladú. Samostatnou kategóriou sú potom hviezdy vytvorené za použitia magickej perly.

Viac inšpirácie na tvorbu vianočných hviezd a ďalších korálikových dekorácií nájdete trebárs v našom článku. >>>

Čo potrebujem na tvorbu anjelských vianočných ozdôb a šperkov?

Ak sa nechcete púšťať do zložitejších šitých anjelských ozdôb, nezúfajte. Efektného anjelika môžete vytvoriť aj za pár minút pomocou drôtika a klieští. Potrebujete koráliky rôznej veľkosti, prípadne tvaru, a krídelká. Z drôtikov alebo krúžkov potom môžete vytvoriť trebárs svätožiaru.

V tomto článku nájdete návod na jednoduchého anjelika z perál a z drevených korálikov. >>>

A ak chcete tvoriť anjelské šperky, ktoré môžu byť aj krásnym vianočným darčekom, spísali sme pre vás článok špeciálne o anjelikoch! >>>

Čo potrebujem na tvorbu vianočných ozdôb a dekorácií z krištáľovej živice?

Prvou a najdôležitejšou vecou, ktorú budete potrebovať na tvorenie dekorácií z krištáľovej živice, je silikónová forma. Ponúkame hneď niekoľko druhov a veľkostí, môžete si tak vyliať guľu, hviezdu alebo trebárs snehové vločky. Na dozdobenie môžete použiť buď pigmenty, flitre alebo efektné metalické vločky, ktoré predávame v zlatej a striebornej farbe.

Pre viac informácií o tvorení z krištáľovej živice sa môžete pozrieť sem. >>>

Čo potrebujem na tvorbu macramé vianočných ozdôb a dekorácií?

Macramé je trend posledných rokov a macramé vianočné ozdoby preto doma nemôžu chýbať! Metalické priadze od Bobbiny priam nabádajú k použitiu na nejaké vianočné dekorácie. Na tvorenie môžete využiť aj vianočné drevené výrezy z preglejky, prípadne rolničky.

V našej Inšpiračnej galérii nájdete kopec návodov na uzlíkované dekorácie a ozdoby, môžete si ale tiež prečítať špecializovaný článok so šiestimi návodmi na jednoduché a krásne ozdoby. >>>

Čo potrebujem na tvorbu vianočných ozdôb a dekorácií s dreveným základom?

Videli ste už naše originálne výrezy z preglejky, ktoré môžete použiť buď ako rám na macramé, alebo ich môžete použiť priamo ako vianočné dekorácie a dotvoriť si ich podľa seba?

Na takéto dotvorenie môžete použiť trebárs povrázok alebo čipku, fixky a farby, plsť s vianočnými motívmi alebo macramé priadze. Hodiť sa vám určite budú aj nožnice, lepidlo alebo tavná pištoľ.

Inšpiráciu na tvorenie jednoduchých vianočných ozdôb práve z týchto základov sme pre vás spísali tu.  >>>

Čo potrebujem na tvorbu vianočných ozdôb a dekorácií zo samotvrdnúcej hmoty?

Jednoduchšie to byť nemôže! Stačí si zaobstarať samotvrdnúcu hmotu, vykrajovačky, špeciálny valček s aretačnými krúžkami a modelovaciu podložku. Ak sa budete chcieť trocha vyhrať, tak odporúčame vyskúšať aj sady modelovacích pomôcok. Farebne potom výrobok doladíte akrylovými farbami alebo fixkami.

Hotové vianočné ozdoby budú skvele vyzerať zavesené trebárs na niektorom z týchto dekoračných povrázkov.

Viac o tvorení zo samotvrdnúcej hmoty nájdete na našom blogu pod štítkom Samotvrdnúca hmota.  >>>

Čo potrebujem na vytvorenie ďalších originálnych ozdôb a dekorácií?

Na našom e-shope nájdete kopec predmetov, ktoré potrebujú len trochu vašej kreativity a môže tak vzniknúť úplne originálna dekorácia alebo ozdoba.

Prezrite si trebárs priehľadné ozdoby alebo sklenené dekoračné fľaštičky, základy na vence, plste s vianočnými motívmi, bižutérne rolničky alebo už zmienené výrezy z preglejky v originálnych vianočných tvaroch.

Trendom posledných rokov sa stávajú aj papierové vianočné ozdoby. Môžete si ich poskladať buď z hotových papierových základov alebo môžete vytvoriť vlastné. V našej ponuke nájdete množstvo druhov papiera vrátane farebných, kraftových alebo tých s rôznymi motívmi a efektmi. Prezrite si napríklad túto sadu papierov s metalickými efektmi a vianočnými motívmi ako sú stromčeky, jelene, vetvy, hviezdy, sneh, šišky, zvončeky a ďalšie.

So všetkými týmito predmetmi môžete kombinovať vyššie zmienené techniky alebo skrátka tvoriť si po svojom a vytvoriť si vlastné Vianoce na mieru.

Čo potrebujem na tvorenie vianočných sviečok a vonných voskov?

Sviečky a vonné vosky neodmysliteľne patria k Vianociam. Nemáme na mysli iba adventné zapaľovanie sviečok na venci, ale aj dotvorenie útulnej sviatočnej atmosféry práve zapálením sviečky alebo tavením vonného vosku, z ktorých sa line príjemná vianočná vôňa.

Na ich výrobu si môžete vybrať zo širokej škály silikónových foriem s vianočnými motívmi a aróm, medzi ktoré sme tento rok zaradili špeciálne sviatočné esencie s vôňou perníčkov, vianočného stromčeka, kadidla alebo vareného vína. Hotové sviečky môžete zasadiť napríklad do svietnikov s vianočnými motívmi z Jesmonite hmoty. A ak máte radšej vonné vosky, potom sa vám bude hodiť aromalampa, už spomínané vonné esencie a špeciálny vosk na vonné vosky, ktorá krásne drží vôňu, aby bola čo najintenzívnejšia.

Nezabudnite, že sviečky môžu byť aj originálnym a praktickým darčekom. Viac informácií o tvorbe sviečok nájdete v rozcestníku Všetko na výrobu sviečok alebo pod štítkom “Sviečky” na našom blogu.

Čo ešte nesmie cez Vianoce chýbať?

Čakanie na Vianoce sa občas pretiahne a najmä posledných 24 dní akoby trvalo večnosť... Všetkým nedočkavcom môže čakanie aspoň trochu spríjemniť adventný kalendár av ňom 24 drobností na každý jeden deň. Originálne adventné kalendáre si môžete sami poskladať alebo dozdobiť a hlavne naplniť čímkoľvek budete chcieť.

Jedinečné dekorovanie si zaslúži nielen stromček alebo okná, ale aj sviatočné tabule. Tú môžete doladiť napríklad vyšívaným obrusom s vianočným motívom. Pokiaľ sa ale nechcete púšťať do veľkých projektov, tak nebojte, v našej ponuke ale nájdete aj jednoduchšie vyšívané projekty so sviatočnými motívmi.

Čo potrebujem na originálne balenie darčekov?

Po prvé, fantáziu.

Po druhé, jednoduchú papierovú škatuľku, taštičku alebo vrecúško.

Po tretie, čokoľvek, čo môžete použiť v kombinácii s fantáziou. Ponúkajú sa washi pásky, čipky, pečiatky, fixky a farby, dekoračné povrázky, ale trebárs aj drôtik a koráliky. Skvelým pomocníkom určite budú aj nožnice, lepidlo alebo tavná pištoľ.

Spísali sme pre vás článok s 10 tipmi, ako jednoducho a efektne zabaliť vianočné darčeky, nechajte sa inšpirovať tu.  >>>Overené našimi zákazníkmi
100 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 763+ recenzií - zobraziť všetko

Ivana
Piatok, 17. Máj 2024

100%

V tomto obchodě nakupuji pravidelně. Dělám náramky se stříbrnými korálky a přívěsky a tady mají jak široký výběr, tak i skvělé ceny.

+ velký výběr

+dobré ceny

+rychlé doručení

Ivan
Štvrtok, 9. Máj 2024

100%

Rýchlosť, výborná komunikácia

Romana
Utorok, 7. Máj 2024

100%

Rychlé, bez problémů