Vianočné ozdoby a dekorácie z kreatívnych hmôt

Pondelok, 20. november 2023

Kreatívne hmoty ako je samotvrdnúca hmota, Jesmonite alebo krištáľová živica sú stále obľúbenejšie pre rozmanité tvorenie. Vedeli ste, že z nich môžete vytvoriť aj krásne vianočné dekorácie? Pripravili sme pre vás tipy na 6 originálnych vianočných ozdôb z kreatívnych hmôt. Prezrite si ich v tomto článku!

Vianočné ozdoby a dekorácie z kreatívnych hmôt

Zasnežené domčeky

Vytvorte si jeden originálny zasnežený domček na samote alebo pokojne celú dedinku roztomilých domčekov zo samotvrdnúcej hmoty. Môžete do nich dať obyčajnú čajovú sviečku, bezpečnejšiu LED sviečku alebo nimi prevliecť klasické vianočné svetielka. Pri troche šťastia sa vám v nich zabýva vianočný škriatok, keď vám ponesie darčeky.

Ozdoby zo samotvrdnúcej hmoty

Samotvrdnúca hmota je na tvorenie vianočných ozdôb ako stvorená. Veľmi jednoducho sa s ňou pracuje, a aj preto sa skvele hodí na tvorenie s deťmi. Vytvoriť si spoločne môžete napríklad tieto ozdôbky, ktoré si priamo hovoria o dozdobení fixkami. V ponuke máme aj metalické odtiene fixiek, ktoré pár ťahmi dodajú ozdôbke ešte sviatočný nádych.

Hviezdičky s reliéfnym obtlačkom

Prečo u ozdôb vytvorených pomocou vykrajovačov ešte chvíľu nezostať? Tieto hviezdičky sú navyše ozdobené vtlačenými reliéfmi vytvorenými priložením dreveného výrezu. Opäť si ich môžete dofarbiť podľa svojho a rovnako si môžete vybrať z viacerých motívov drevených výrezov.

Vločky zo živice

Mágiu čerstvo napadaného trblietavého snehu si môžete vytvoriť aj doma! Prezrite si návod na snehové vločky z krištáľovej živice, do ktorých môžete pridať trochu trblietok alebo farby a môžete ich vystaviť doma na okne, zavesiť na záves alebo vločkou doladiť darčekové balenie pod stromčekom.

Jesmonite mramorové hviezdičky

V tipoch na tvorenie z kreatívnych hmôt nesmieme zabudnúť ani na obľúbenú Jesmonite hmotu! Vytvorili sme z nej tieto mramorové hviezdičky, ktoré je možné dozdobiť metalickou fixkou. Jesmonite ozdoby sú o niečo ťažšie, než tie zo samotvrdnúcej hmoty. Avšak aj tieto menšie ozdôbky sa na vetvičke pekne udržia, nemusíte sa báť.

Betlehem zo samotvrdnúcej hmoty

Originálny minimalistický betlehem s vyobrazením svätej rodinky si môžete s trochou šikovnosti vyrobiť doma sami! Betlehem urobí parádu na každom parapete a je možné do neho vložiť aj čajovú alebo LED sviečku.

Pozrite si aj ďalšie návody na šperky aj dekorácie! Fotonávod vás prevedie tvorbou krok po kroku av sekcii Materiál na výrobu nájdete presne to, čo je k jednotlivým projektom potrebné. Takže nebudete musieť nič ďalšie riešiť a môžete sa pustiť rovno do tvorenia! Návody sú zadarmo, naopak nás veľmi potešia, keď výsledky svojej tvorby, inšpirovanej práve v sekcii Návodov označíte na sociálnych sieťach, aby sme sa spolu s vami mohli radovať z hotového diela!

Budeme radi, keď sa s nami podelíte o výsledky svojej tvorby. Buď na našom Facebooku, alebo na Instagrame. Značka #inspiraceodmanumi

Súvisiace články

Anjelská DIY inšpirácia

Anjelská DIY inšpirácia

Anjelici neodmysliteľne patria k vianočným sviatkom. Môžeme ich vidieť na trhoch, v kostoloch aj v sprievode čerta a Mikuláša. Vytvorte si roztomilého papierového, dreveného, korálkového alebo macramé anjelika aj vy! V tomto článku sme pre vás pripravili tipy na 6 originálnych anjelikov, ktoré si môžete sami vyrobiť.

Tipy na darčeky za pár korún

Tipy na darčeky za pár korún

Darčeky nemusia byť drahé a okázalé, aby ukázali, ako vám na obdarovanom záleží! V tomto článku sme pre vás pripravili tipy na 6 originálnych darčekov, na ktoré môžete nakúpiť materiál za pár korún, ich výroba zaberie naozaj chvíľku, ale napriek tomu úplne úprimne zahrejú pri srdci. Prezrite si ich v tomto článku!

Vianočné macramé ozdoby a dekorácie

Vianočné macramé ozdoby a dekorácie

Zamotajte sa do vianočného tvorenia! Pripravili sme pre vás 6 návodov na originálne vianočné ozdoby a dekorácie z macramé priadzí. Prezrite si ich v tomto článku!

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
98 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 763+ recenzií - zobraziť všetko

pavla
Sobota, 2. December 2023

100%

spokojenost

Zdeňka
Piatok, 1. December 2023

100%

Doporučuji

Milena
Štvrtok, 30. November 2023

100%

Doporučuji.

+ Vybírala jsem podle heuréky a dopadlo to skvěle.Prima ceny,prima obchod.