Tipy na štýlové sviatočné stolovanie

Pondelok, 5. december 2022

Vianoce, Vianoce prichádzajú, servírujme, priatelia! Čo uvariť vám síce neporadíme, ale pripravili sme pre vás tipy na to, ako doladiť sviatočnú tabuľu do dokonalosti.

Tipy na štýlové sviatočné stolovanie

Rozsadenie je dôležité

Nie každý si musí rozumieť, pripravte si teda plán na to, ako rozsadiť sviatočných hostí tak, aby nenastali zbytočné trenice. Aj keď to asi nebude hroziť, keď budú na stoloch pripravené tieto hviezdičky s menovkami a ďalšie vlastnoručne vyrobené dekorácie, aj tak budú všetci hovoriť akurát o tom, ako sa vám to podarilo!

Pozor na culaccino!

Koliesko od vychladeného nápoja ešte môže zmiznúť, ale to od červeného vína alebo limonády len ťažko… Pripravte pre hostí k prestieraniu aj štýlovú podložku pod pohár z drevených výrezov alebo z drevených korálikov, ktorá ochráni obrus pred nechceným zašpinením. Mimochodom, vedeli ste, že v taliančine majú slovo priamo na koliesko, ktoré zostane na stole? Také koliesko sa nazýva špecificky culaccino.

Spona na obrúsky aj na príbory

Originálna spona na obrúsky a príbory je tu nielen pre všetkých, ktorí si nemôžu zapamätať poradie príborov pri servírovaní. Môžete si ju jednoducho vyrobiť z papieru alebo pokojne ušiť z korálikov podľa tohto návodu.

Posvieťte si na to štýlovo!

Sviatočnú atmosféru môžete podčiarknuť aj osvetlením. Zhasnite lustre a zapáľte sviečky! Nielen sviečky, ale aj svietniky si môžete sami vyrobiť, nechajte sa inšpirovať trebárs týmto z drevených korálikov alebo týmto z Jesmonite hmoty. Ale nezabúdajte na bezpečnosť a nenechávajte sviečky horieť bez dozoru, nech toho svetla a tepla zas nie je zbytočne veľa…

A veľa šťastia na záver

Pripravte svojim hosťom malé prekvapenie, ktoré si môžu odniesť domov ako pamiatku na túto krásnu večeru! Zlaté prasiatko zo samotvrdnúcej hmoty vyrobíte behom pár minút, ale radosť a milé spomienky môže prinášať ešte dlho!

Budeme radi, keď sa s nami podelíte o svoju tvorbu buď na našom Facebooku, alebo na Instagrame, značka #inspiraceodmanumi.

Súvisiace články

Tipy na darčeky na poslednú chvíľu

Tipy na darčeky na poslednú chvíľu

Ak predvianočný zhon dohnal aj vás a oproti plánu nestíhate nakúpiť a vyrobiť všetky plánované darčeky, potom pre vás máme pár tipov, ako situáciu vyriešiť bez ďalšieho stresu!

Ako zabaliť darčeky? Zn: originálne a rýchlo

Ako zabaliť darčeky? Zn: originálne a rýchlo

Návodov na to, ako originálne zbaliť ženu/muža, je plný internet. Rovnako ako návodov na to, ako darčekový balíček schovať v konštrukcii, ktorá svojou zložitosťou pripomína origami. Ako na to, keď chcete svoje vianočné darčeky zabaliť originálne, ale nechcete pri tom stratiť čas ani hlavu? Máme pre vás 8 tipov.

Jednoduché vianočné darčeky

Jednoduché vianočné darčeky

Máte veľa ľudí, ktorých chcete obdarovať? Alebo málo času, a napriek tomu by ste radi pod stromček položili niečo vlastnoručne vyrobené? Máme pre vás inšpiráciu na vianočné darčeky, ktorých výroba nie je žiadna veda.

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 597+ recenzií - zobraziť všetko

Mária
Pondelok, 23. Január 2023

100%

Rýchle dodonie

Igor
Pondelok, 23. Január 2023

100%

O.K.

Eva
Neděle, 22. Január 2023

100%

Super