Vyrobte si vianočné dekorácie v škandinávskom štýle

Štvrtok, 3. november 2022

Na tvorenie atmosféry pravých severských Vianoc veru veľa nepotrebujete. Skôr naopak. Kúzlo sa ukrýva v jednoduchosti, surových prírodných materiáloch a jemných decentných farbách. Aj preto si škandinávsky štýl získal veľkú obľubu v mnohých domácnostiach po celom svete. Inšpirujte sa našimi kreatívnymi tipmi na vianočné dekorácie v duchu scandi.

Vyrobte si vianočné dekorácie v škandinávskom štýle

Advent je za dverami

… ale víta už od vstupných dverí. Vyrobte si vianočný veniec posiaty hviezdami, ktorý vám rozhodne nezvädne ako tradičné dekorácie z prírodnín. Vydrží vám bez problémov niekoľko rokov a pred návštevami budete vy za hlavnú hviezdu.

Blíži sa aj čas zapáliť prvú adventnú sviečku. Vymysleli sme pre vás minimalistický adventný svietnik z prírodných surových korálikov, ktorý vám nezaberie prakticky žiadny priestor, takže ho môžete umiestniť trebárs na úzku poličku. Osvedčené riešenie, ak doma máte napríklad malé nenechavé dieťa alebo domácich miláčikov, ktorí dočiahnu (takmer) všade.

Kým sa vám zaklapnú dvere kancelárie a vyložíte si s deťmi nohy na gauč pri sledovaní rozprávok, môžete skúsiť ešte jedno milé tvorenie. Vyrobiť pár roztomilých škriatkov v pletených čapiciach ako roztomilý darček pre kolegyne v práci alebo pre pani učiteľky vašich detí. Škriatkovia či trolovia – to sú skutočné symboly škandinávskych Vianoc!

Štýlové detaily

Vonku zima, že nehodno vyhnať psa, vnútri teplo a útulno s teplým nápojom a dobrotami na zahryznutie – pravé severské hygge. Aby vám horúci hrnček nepoškodil nábytok, iste oceníte praktickú podložku, ktorú za pár minút vyrobíte z drevených vločiek.

Skúste si tiež tvorenie s holografickou fóliou, ktorá vás dostane svojou variabilitou. Ľahko sa s ňou pracuje a vďaka jej lesklému povrchu, ktorý na svetle hrá všetkými farbami, z nej vznikajú efektné výrobky – trebárs ako táto vianočná hviezda. Decentné zimné detaily, ktoré priestor osviežia, a pritom nezahltia.

Kapor sa vypráža, zemiakový šalát je už v chladničke. Aký bude váš tohtoročný sviatočný stôl? Pripravte si malé prekvapenie pre hostí a doplňte sviatočnú tabuľu malými papierovými hviezdičkami, ktoré môžu niesť menovky jednotlivých spolustolovníkov. Prajeme vám krásne nadchádzajúce vianočné sviatky!

Na stromček

Zostala vám z iných tvorení drevená vločka alebo pár veľkých korálikov? Zužitkujte ich ako vianočné ozdoby. Výrez vločky môžete zavesiť na stromček samostatne, alebo ho povýšiť na originálnu ozdobu. Jej presné geometrické tvary sú dokonalým odrazom škandinávskeho štýlu. Surové drevené koráliky zasa stačí navliecť na kus šnúry a oživiť ich drobnou kresbou. Pozrite sa na postup výroby korálikovej ozdoby.

Typom ozdoby „čo dom dal“ sú aj 3D hviezdičky z papiera, ktoré máte hotové behom chvíľky. Ľahko z nich vykúzlite trebárs vianočnú reťaz, drobný detail na darček alebo napríklad topper na chlebíčky a sviatočné pochutiny, ak jednotlivé hviezdičky napichnete na špáradlo.

Vyskúšali ste niektoré naše tvorivé nápady? Budeme radi, ak sa s nami podelíte o svoj výsledok buď na našom Facebooku alebo na Instagrame, značka #inspiraciaodmanumi.

Želáme vám pohodový a kreatívny sviatočný čas!

Súvisiace články

Jednoduché vianočné darčeky

Jednoduché vianočné darčeky

Máte veľa ľudí, ktorých chcete obdarovať? Alebo málo času, a napriek tomu by ste radi pod stromček položili niečo vlastnoručne vyrobené? Máme pre vás inšpiráciu na vianočné darčeky, ktorých výroba nie je žiadna veda.

Upcyklované vianočné darčeky

Upcyklované vianočné darčeky

Možno aj vy ste, rovnako ako ja, hromadiči. Kreatívnym dušiam sa to občas stáva, že v rôznych objektoch vidia ďalšie možnosti využitia. Pretože tento téglik sa môže raz hodiť… A tento pohár od uhoriek je tiež veľmi pekný! Často to vedie k tomu, že nám náš tvorivý kútik pučí a pučí do objemov, ktoré už neujdú uštipačným poznámkam ostatných členov rodiny. Ale teraz máme dobrú príležitosť, ako sa zásob zbaviť! Vianoce.

Adventné vence 4x inak

Adventné vence 4x inak

Je pre vás adventný veniec jedným z neodmysliteľných symbolov Vianoc? Pre nás tiež. To tešenie sa na nedeľu, keď budeme môcť zažať ďalšiu sviečku, len tak niečo nenahradí. Ale o samotnom plamienku to nie je…

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 597+ recenzií - zobraziť všetko

Milan
Pondelok, 28. November 2022

100%

rýchle vybavenie

Katarína
Piatok, 25. November 2022

100%

Rýchle doručenie, kvalitný tovar. Spokojnosť. Ďakujem.

Ĺubomír
Utorok, 22. November 2022

100%

Odporúčam záujemcom.

+ Rýchle jednanie a doručenie

- Neviem o žiadnej