Adventné vence 4x inak

Piatok, 11. november 2022

Je pre vás adventný veniec jedným z neodmysliteľných symbolov Vianoc? Pre nás tiež. To tešenie sa na nedeľu, keď budeme môcť zažať ďalšiu sviečku, len tak niečo nenahradí. Ale o samotnom plamienku to nie je…

Adventné vence 4x inak

Skôr o tom urobiť si pokojný večer so svojimi blízkymi, pustiť si koledy alebo adventný koncert a trebárs pri tom vlastnoručne vyrábať darčeky. To by sme však neboli my, keby sme si vyrobili klasický veniec z jedľového ihličia. Máme pre vás 4 tipy, ako tento rok poňať adventný veniec inak!

Veniec z macramé šnúry

Tohto venca sa nemusí zľaknúť ani ten, kto zatiaľ nikdy žiadne macramé nedrhal. Jeden uzlík stále dookola a to je všetko. Základ je hotový a ďalšie zdobenie je na vás.

Veniec z drevených komponentov

Skúste sa zamyslieť, na aké základné geometrické tvary sa dá taký adventný veniec rozložiť. V podstate to sú samé kruhy. Menšie a väčšie. Spojte ich dokopy tavnou pištoľou a vytvorte si namiesto venca konštrukciu v škandinávskom dizajne. Môžete do nej pretiahnuť trebárs aj vetvičky ihličia.

Veniec s macramé vločkami

Ste už v macramé skúsenejší? Drhali ste tento rok ozdoby na stromček? Tak potom túto estetiku môžete preniesť aj na svoj adventný veniec. Aby nebol príliš zdobný, ako protiváhu môžete na základ venca využiť ľahkú drôtenú konštrukciu. Stačí ju farbou v spreji prispôsobiť farebnej schéme vašich Vianoc.

Veniec s vločkami zo samotvrdnúcej hmoty

Ste milovníkmi prírodných materiálov? Tak vás možno zaujme minimalistický veniec z drevených komponentov a svietničkov zo samotvrdnúcej hmoty, ktorá vyzerá úplne ako keramika. Ale nebojte sa, pec na to nepotrebujete. Postačí aj dnešná izbová teplota.

Nezabúdajte prosím na bezpečnosť! Adventné vence nenechávajte nikdy horieť bez dozoru, prípadne odporúčame použitie LED sviečok, ktoré sú v tomto smere úplne bezpečné a navyše znovupoužiteľné.

Tak čo, inšpirovali sme vás, aby ste sa tento rok na svoju adventnú výzdobu pozreli z iného uhla? Alebo sa držíte tradície a ihličie na vašom stole nesmie chýbať? Či tak alebo onak, rozhodne chceme vidieť výsledok! Podeľte sa oň s nami na Instagrame alebo Facebooku.

Súvisiace články

Jednoduché vianočné darčeky

Jednoduché vianočné darčeky

Máte veľa ľudí, ktorých chcete obdarovať? Alebo málo času, a napriek tomu by ste radi pod stromček položili niečo vlastnoručne vyrobené? Máme pre vás inšpiráciu na vianočné darčeky, ktorých výroba nie je žiadna veda.

Upcyklované vianočné darčeky

Upcyklované vianočné darčeky

Možno aj vy ste, rovnako ako ja, hromadiči. Kreatívnym dušiam sa to občas stáva, že v rôznych objektoch vidia ďalšie možnosti využitia. Pretože tento téglik sa môže raz hodiť… A tento pohár od uhoriek je tiež veľmi pekný! Často to vedie k tomu, že nám náš tvorivý kútik pučí a pučí do objemov, ktoré už neujdú uštipačným poznámkam ostatných členov rodiny. Ale teraz máme dobrú príležitosť, ako sa zásob zbaviť! Vianoce.

Vyrobte si vianočné dekorácie v škandinávskom štýle

Vyrobte si vianočné dekorácie v škandinávskom štýle

Na tvorenie atmosféry pravých severských Vianoc veru veľa nepotrebujete. Skôr naopak. Kúzlo sa ukrýva v jednoduchosti, surových prírodných materiáloch a jemných decentných farbách. Aj preto si škandinávsky štýl získal veľkú obľubu v mnohých domácnostiach po celom svete. Inšpirujte sa našimi kreatívnymi tipmi na vianočné dekorácie v duchu scandi.

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 597+ recenzií - zobraziť všetko

Milan
Pondelok, 28. November 2022

100%

rýchle vybavenie

Katarína
Piatok, 25. November 2022

100%

Rýchle doručenie, kvalitný tovar. Spokojnosť. Ďakujem.

Ĺubomír
Utorok, 22. November 2022

100%

Odporúčam záujemcom.

+ Rýchle jednanie a doručenie

- Neviem o žiadnej