Jednoduché vianočné darčeky

Utorok, 22. november 2022

Máte veľa ľudí, ktorých chcete obdarovať? Alebo málo času, a napriek tomu by ste radi pod stromček položili niečo vlastnoručne vyrobené? Máme pre vás inšpiráciu na vianočné darčeky, ktorých výroba nie je žiadna veda.

Jednoduché vianočné darčeky

Náramok z minerálov

Evergreen, ktorý neomrzí. Náramok navlečiete na elastomer doslova za pár minút. Stačí si len vybrať tie správne minerálne koráliky a komponenty, ktorými náramok dozdobíte. Vyberať môžete podľa farby kameňa, ale aj podľa znamenia horoskopu obdarovaného alebo účelu talizmanu. Verí sa, že drahé kamene sú mocné a môžu prispieť nielen k dobrému spánku, romantickým vzťahom alebo lepšiemu sústredeniu. Inšpirujte sa jedným z niekoľkých desiatok návodov na náramky z minerálov!

Macramé záves na kvetináč

Je váš obdarovaný kvetofil a dochádza mu miesto na parapete? Ďalšie kvetinky sa vždy dajú zavesiť na stenu, pod policu alebo na konzolu. Stačí vedieť zaviazať plochý uzol. Záves môžete doplniť aj minerálnymi alebo drevenými korálikmi. Vďaka farebnej škále priadzí, ktoré máme na sklade, ľahko prispôsobíte záves farebnosti interiéru obdarovaného.

Macramé nástenka/šperkovnica

Na túto nástenku dokonca nepotrebujete vedieť iný než úplne klasický uzol. S jeho pomocou zviažete sieť, ktorá tvorí plochu nástenky. Ak nemáte k dispozícii pekné paličky, dobre poslúžia aj naše macramé tyče. Na sieť potom už stačí len pripnúť štipčeky a nástenka je na svete. Rovnako dobre poslúži aj tým, ktorí majú veľa šperkov. Zavesiť sa na ňu dajú náušnice aj náhrdelníky a retiazky.

Mištička zo samotvrdnúcej hmoty

Na kľúče, slúchadlá, náušnice a ďalšie nevyhnutnosti, ktoré každý deň znova a znova hľadáme… Taká mištička na drobnosti vie uľahčiť život. Navyše na výrobu jedného kúska nespotrebujete ani veľa materiálu. Z jedného balenia samotvrdnúcej hmoty pohodlne vyrobíte minimálne 5 takýchto mištičiek. Pohrajte sa s ich reliéfom aj farebnosťou. Jedným spôsobom môžete vytvoriť mnoho rôznych dizajnov. Trebárs ako naše misky s obtlačkom rastliny alebo mandalového reliéfu.

Jesmonite podložka

Už ste vyskúšali hmotu Jesmonite? Ak nie, Vianoce môžu byť tou správnou príležitosťou. Ľahko s ňou totiž vytvoríte doplnky, za ktoré by ste inak v dizajnovom obchode dali kopec peňazí. A navyše s 3,5 kg hmoty vyrobíte darčeky pre celú rodinu!

Vyberte si z našej širokej ponuky silikónových foriem tácku, tanierik, mydelničku alebo trebárs sošku. Z hmoty rozmiešate zmes, zafarbíte, nalejete do formy a za 30 minút vyberáte výsledok. Garantujeme vám, že obľúbený mramorový vzor zvládnete hneď na prvýkrát! Inšpirujte sa jedným z desiatok návodov na tvorenie z Jesmonite hmoty.

Sviečka s venovaním

Ak chcete mať tvorenie rýchlo z krku, odporúčame všetkým darovať sviečku. Vyberte si pohár alebo plechovku z našej ponuky a zvoľte typ vosku (vždy ten do nádob!). Môžete pridať aj farbivo do vosku alebo vonné esencie. Krásny efekt na povrchu sviečky urobia sušené kvety, trblietky alebo zlomky minerálov.

Všetok vosk roztavíte vo vodnom kúpeli naraz, zafarbíte, navoniate a rozlejete do nádobiek. Na nádobu si potom môžete vytlačiť vlastnú etiketu s venovaním alebo menom vašej „sviečkovej značky“ alebo napríklad nápaditý odkaz.

Fotoalbum spoločných spomienok

Tlačené fotografie majú v dnešnej digitálnej dobe možno ešte väčšie čaro než v dobách dávno minulých. Dokážu totiž skutočnosť nielen zaznamenať, ale tiež jej dať hodnotu tým, že fotku vyslobodia z pazúrov cloudu a stále nedostatočnej kapacity našich zariadení. Vytlačená fotka je spomienka, ktorá len tak nevybledne. Ak ju navyše nalepíte do pekného albumu, ktorý môžete dozdobiť pomocou washi pások, výstrižkov zo scrapbookového papiera alebo akvarelových maľovaniek, bude to osobnejší darček než akýkoľvek iný.

A ak vás ani jeden z našich tipov neinšpiroval k tvoreniu pre vašich blízkych, pozrite sa ešte do našej sekcie návodov. Je ich cez 500. Určite medzi nimi nájdete niečo, čo vám urobí radosť vyrobiť a vašim blízkym to rozžiari oči pod stromčekom.

Súvisiace články

Tipy na darčeky na poslednú chvíľu

Tipy na darčeky na poslednú chvíľu

Ak predvianočný zhon dohnal aj vás a oproti plánu nestíhate nakúpiť a vyrobiť všetky plánované darčeky, potom pre vás máme pár tipov, ako situáciu vyriešiť bez ďalšieho stresu!

Ako zabaliť darčeky? Zn: originálne a rýchlo

Ako zabaliť darčeky? Zn: originálne a rýchlo

Návodov na to, ako originálne zbaliť ženu/muža, je plný internet. Rovnako ako návodov na to, ako darčekový balíček schovať v konštrukcii, ktorá svojou zložitosťou pripomína origami. Ako na to, keď chcete svoje vianočné darčeky zabaliť originálne, ale nechcete pri tom stratiť čas ani hlavu? Máme pre vás 8 tipov.

Tipy na štýlové sviatočné stolovanie

Tipy na štýlové sviatočné stolovanie

Vianoce, Vianoce prichádzajú, servírujme, priatelia! Čo uvariť vám síce neporadíme, ale pripravili sme pre vás tipy na to, ako doladiť sviatočnú tabuľu do dokonalosti.

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
98 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 763+ recenzií - zobraziť všetko

Věra
Utorok, 26. September 2023

100%

V podstatě jsem spokojená, jen se mi zdála docela delší doba od vyskladnění zboží...

+ V klidu si vyberu to, co potřebuji

Michaela
Utorok, 26. September 2023

100%

Rychlé vyřízení objednávky, příjemná obsluha

Liana
Pondelok, 25. September 2023

100%

spokojenost, objednávám opakovaně