Vytvorte si doplnky nielen pre bábätká

Streda, 5. august 2020

Ozdobné klipy na cumlíky s menom vašej ratolesti, silikónové dojčiace korále alebo krásne reťaze do kočiarov – tieto praktické šperky rozvíjajú nielen motoriku. Chcete vedieť, prečo sú stále viac populárne?

Vytvorte si doplnky nielen pre bábätká

Či už svoj malý poklad práve čakáte, alebo už mamičkou ste, určite vám neunikol trend doplnkov pre maminky a bábätká, od dojčiacich korálov cez ozdobné klipy na cumlíky, reťaze do kočiarov s rolničkami alebo drevené hryzadlá. Tento trend však ponúka oveľa viac možností, vďaka ktorým vytvoríte desiatky personalizovaných doplnkov nielen pre bábätko, ale aj pre vás.

Dojčiace korále, ktorým sa tiež hovorí nosiace, majú širokú škálu farieb. Vďaka tomu si môže maminka vyrobiť mnoho zaujímavých šperkov, od náhrdelníkov po náramky, ktoré sa jej budú hodiť k akémukoľvek outfitu. Čo však najviac ocení, je to, že bábätko sa bude mať behom dojčenia s čím hrať. Bábätká pri dojčení často nemusia chcieť piť, mamičku rady ťahajú za vlasy alebo ju štípu. Dojčiace korále na seba preberajú pozornosť, bábätko trénuje svoju motoriku a maminka ho tak môže v pokoji nakŕmiť.

Silikónové koráliky sú vyrobené z certifikovaného potravinárskeho silikónu, ktorý neobsahuje žiadne zdraviu škodlivé látky a používa sa napríklad na výrobu foriem na pečenie. Vďaka tomu sa im hovorí aj hryzacie koráliky. Rastúce bábätká, ktoré do nich hryzú, si tak stimulujú ďasná a zmierňujú bolesť, ktorá sprevádza rast prvých zúbkov. Silikón má aj tú výhodu, že ho ľahko umyjete pod vodou. Koráliky môžete navliecť na pevnú saténovú šnúrku, ktorú ponúkame v širokej škále farieb, rovnako ako plastové mechanické zapínania, ktoré ku dojčiacim korálom patria. Uzlík saténovej šnúry schováte do zapínania, ktoré má jednoduchú, efektívnu mechaniku a po zacvaknutí je skutočne pevné, takže vydrží aj ak bábätko za korále, ktoré má mamička na krku, zaťahá.

DSC06178

Retiazka na cumlík

Okrem dojčiacich korálov môžete silikónové koráliky využiť aj na ďalšie doplnky. Napríklad silikónové koráliky s písmenkami vám dajú voľnú ruku vo vytváraní personalizovaného doplnku nielen pre vaše bábätko, ale aj pre ratolesti vašich kamarátok. Často sa využívajú napríklad na výrobu klipov na cumlíky. Cumlík môžete priviazať pomocou saténovej šnúry a na retiazku môžete navliecť silikónové koráliky s písmenkami alebo tvarmi. Klip na cumlík môžete doplniť aj drevenými korálikmi s písmenkami a tvarmi či motívmi, ako je srdiečko alebo hviezdička.

V našom sortimente nájdete aj mnoho klipov na cumlíky, ktoré ľahko pripnete bábätku na oblečenie, a vyhnete sa tak neustálemu hľadaniu cumlíka po izbe. Klipy na cumlíky môžete vyberať z materiálov, ako je drevo, plast alebo silikón v kombinácii s rôznymi materiálmi spony, vďaka ktorej pripnete klip na oblečenie. Klasická kovová spona je skutočne pevná, no vyžaduje väčšiu starostlivosť, ak sa zašpiní alebo obleje, pretože je vďaka svojmu materiálu náchylná na koróziu a je potrebné ju udržiavať suchú. Ak teda nechcete staviť na klasiku, môžete sa poohliadnuť napríklad po plastových sponách, ktoré vyžadujú omnoho menšiu údržbu, keďže ich stačí priebežne umývať vodou.

Drevené koráliky, ktoré sú vyrobené z tvrdého bukového dreva alebo z dreva Schima superba, sú len mechanicky ošetrené. Spoločne so silikónom budú nielen krásne vyzerať, ale všetky tieto materiály sú bezpečné. To je hlavnou výhodou predovšetkým kvôli tomu, že bábätká rady strkajú veci do pusy. Čo sa týka bezpečnosti, odporúčame navliekať retiazky s maximálnou dĺžkou 22 cm.

DSC06201

Drevené hryzadlá

S dreveným hryzadlom môžu mamičky zaobchádzať podobne, ako by zaobchádzali napríklad s drevenou doštičkou – stačí ho očistiť pod vodou a ideálne rýchlo osušiť. Vďaka bukovému drevu je hryzadlo tvrdé a len tak ľahko sa neopotrebuje. V našom sortimente nájdete mnoho krásnych motívov, od jednoduchých krúžkov po sloníka, autíčko, srdiečko a ďalšie. Rovnako ako drevené koráliky, aj hryzadlá sú len mechanicky ošetrené a potom vyleštené bez akýchkoľvek pridaných farbív či iných látok. Podobne ako silikónové koráliky, aj hryzadlo sa postará o to, aby si bábätko stimulovalo ďasná. Bábätko sa s nimi učí aj držať prvé veci. Do retiazok sa často komponujú aj bižutérne rolničky. Opäť ich nájdete v širokej škále krásnych farieb pre bábätká a postarajú sa o prvé sluchové vnemy bábätka.

DSC06222

Ozdobné reťaze na kočiare

Všetky doplnky zo sortimentu pre bábätkovské doplnky môžete kombinovať aj v parádnej retiazke na váš kočiar. Nech už máte kočík v akejkoľvek farbe, ľahko si vytvoríte doplnok priamo na mieru pre vašu malú ratolesť. Skombinujte napríklad rolničky, drevené hryzadlá, silikónové koráliky s písmenkami a drevené koráliky s motívmi či tvarmi a ozdobte si kočiar, zatiaľ čo bábätko sa bude mať s čím hrať. Z bezpečnostných dôvodov je odporúčaná maximálna dĺžka reťaze na kočiar 38 cm.

Napriek tomu, že sú jednotlivé materiály neškodné a sú určené na výrobu hračiek pre najmenších, odporúčame dbať na zvýšenú bezpečnosť, keď sa s nimi bábätko hrá.

DSC05884

Súvisiace články

Minerály na mieru pre znamenie barana

Minerály na mieru pre znamenie barana

Poďte sa pozrieť, ktoré minerály sa hodia pre znamenie berana a aké majú vlastnosti!

7 návodov pre šťastie

7 návodov pre šťastie

Šťastie sa síce vytvoriť nedá, ale navodiť si pocit šťastia pri tvorení, to ide jedna radosť! Inšpirujte sa v tomto článku a prezrite si návody na šperky, tácku, prianie aj štýlovú podložku pod šálku s motívmi šťastia.

Sviečková výzva: rozhovor s ambasádorkou Marcelkou

Sviečková výzva: rozhovor s ambasádorkou Marcelkou

Prečítajte si rozhovor s našou ambasádorkou Marcelkou. Rozprávali sme sa okrem iného aj o tom, ako s tvorbou sama začala, kde hľadá inšpiráciu alebo čo by odkázala tým, ktorí by chceli začať.

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 597+ recenzií - zobraziť všetko

Jitka
Piatok, 24. Marec 2023

100%

Vždy jsem byla spokojená.

+ velký výběr zboží

+rychlé dodání

- cena

Vendula
Streda, 22. Marec 2023

100%

Rychlé vyřízení objednávky.

Božena
Utorok, 21. Marec 2023

100%

rychlé vyřízení objednávky