Výzva Tvorenie s deťmi: rozhovor s Áďou

Pondelok, 17. apríl 2023

Prečítajte si rozhovor s našou najmladšou autorkou Áďou nielen o tom, kde hľadá inšpiráciu alebo čo by chcela tento rok vyskúšať tvoriť.

Výzva Tvorenie s deťmi: rozhovor s Áďou

Aduš je školáčka, ktorá rada tvorí a skúša rôzne výtvarné techniky. V dvoch rokoch dostala do rúk keramickú hlinu, síce výsledok nebol žiadny, ale to sa stáva aj skúseným :o) Nejaký začiatok nadšenia z tvorenia tam možno bol. Dnes sú všetky výtvarné techniky pre Aduš zaujímavé, či je to keramika, rezbárstvo, živica, plstenie, zažehľovacie koráliky, quilling… Hlavne ich musí vyskúšať a zistiť, čo všetko sa dá tou ktorou technikou vytvoriť. Pri každej novej technike to začína vždy rovnakými slovam: „Mami, vyskúšame?“ A tak skúša, tvorí, kombinuje a má z toho hlavne radosť.

Prezrite si @adinynapady na Instagrame >>>

Čo ťa priviedlo k tvoreniu?

Maminka vždy tvořila, co si pamatuji a velmi se mi to líbilo.

Aká technika ťa najviac baví?

Mám ráda více technik, nemohu říct, že by mne nějaká konkrétní bavila nejvíce. 

Pamätáš si, čo bolo prvé, čo si kedy vyrobila?

Obraz se zvířátky, malba temperovými barvami na plátno.

Na aký svoj výrobok si najviac pyšná?

Nejvíc jsem pyšná na vytvořenou hlavu ženy s hadem z keramické hlíny.

Byla jsem na výstavě Alfonse Muchy, moc se mi tam líbil obraz, který mne inspiroval.

Tvoríš niekedy spoločne s kamarátmi alebo s maminou?

Velmi ráda tvořím se spolužáky a nové techniky ráda objevuji s maminkou.

Kde hľadáš inšpiráciu na svoje výrobky?

Nejraději na výstavách nebo v přírodě ale také na sociálních sítích.

Čo máš v pláne tento rok vyskúšať?

Prozatím nevím, ale stále se mi objevují pod rukami nové techniky.

Deti <3 tvorenie!

Deti proste tvorenie milujú! Vytvárajú si pri ňom nezmazateľné spomienky a osvojujú nové zručnosti a techniky. Nemusí ísť len o maľovanie a vyfarbovanie, tvorenie s deťmi môže baviť aj dospelých! Pustite sa s dieťatkom do nových projektov zo samotvrdnúcej hmoty, polymérových hmôt alebo zažehľovacích korálikov, vďaka ktorým si dieťa osvojí aj princípy spolupráce (napr. pri skladaní a zažehľovaní zažehľovacích korálikov, kedy druhú časť musí radšej prenechať dospelému). Tvorenie je možné využiť aj ako zaujímavú formu učenia. O tom sme pre vás spísali článok, kde nájdete aj niekoľko konkrétnych nápadov.

V tomto článku sa zasa venujeme prvým kreatívnym krôčikom, vďaka ktorým sa môže dieťa vydať na cestu plnú fantázie a originálnych výrobkov. A samozrejme nesmieme zabudnúť ani na koráliky, pretože navliekanie korálikov je, rovnako ako delikátna práca so skladaním Pixel Hobby alebo diamantové maľovanie, skvelou formou rozvoja jemnej motoriky.

Tak čo, už viete, do akého projektu sa pustíte? Všetko, čo by ste mohli potrebovať, nájdete v našom rázcestníku Všetko pre tvorenie s deťmi a ak si s niečím nebudete vedieť rady alebo sa budete chcieť pochváliť hotovými dielami, neváhajte nám napísať na našom Facebooku alebo na Instagrame. Zn. #inspiraciaodmanumi.

Súvisiace články

Macramé výzva: rozhovor s ambasádorkou Ivčou

Macramé výzva: rozhovor s ambasádorkou Ivčou

Prečítajte si rozhovor s našou macramé ambasádorkou Ivčou. Rozprávali sme sa okrem iného o tom, ako s tvorbou sama začala, kde hľadá inšpiráciu alebo čo by odkázala tým, ktorí by chceli začať.

Príbeh malej značky: sviečky Vyhořelá

Príbeh malej značky: sviečky Vyhořelá

Prečítajte si rozhovor s tvorkyňami sviečok pod značkou Vyhořelá. Rozprávali sme sa okrem iného o tom, ako sa k tvorbe sviečok dostali, kam sa plánujú posúvať alebo kde môžete ich produkty kúpiť.

Sviečková výzva: rozhovor s ambasádorkou Marcelkou

Sviečková výzva: rozhovor s ambasádorkou Marcelkou

Prečítajte si rozhovor s našou ambasádorkou Marcelkou. Rozprávali sme sa okrem iného aj o tom, ako s tvorbou sama začala, kde hľadá inšpiráciu alebo čo by odkázala tým, ktorí by chceli začať.

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
98 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 701+ recenzií - zobraziť všetko

Marie
Piatok, 2. Jún 2023

100%

rychlost dodání, úplná spokojenost

Jana
Piatok, 2. Jún 2023

100%

Super prístup, rýchle dodanie tovaru, ochota, pomoc

+ Rýchle dodanie

Jaroslava
Neděle, 28. Máj 2023

100%

Jsem spokojená