Jesenné tvorenie s deťmi

Streda, 11. október 2023

Jeseň priamo nabáda ku kreativite a tvoreniu s deťmi! A nemusí ísť len o tvorbu s prírodnými materiálmi, ako sú gaštany, šišky a opadané lístie. Pripravili sme pre vás tipy na 5 originálnych vecí, ktoré môžete na jeseň s deťmi vytvoriť!

Jesenné tvorenie s deťmi

Jesenní škriatkovia Smrekovci

Vytvoriť roztomilé škriatkov z smrekovcových šišiek zaberie len chvíľku a navyše každý škriatok môže byť trošičku iný. Vyhrajte sa s farbami čiapočiek a šálok a vytvorte si napríklad celú dedinku škriatkov, ktoré môžete zavesiť rôzne po byte alebo po triede.

Pestrofarebný veterník

K jeseni neodmysliteľne patrí púšťanie drakov. Ako ale prísť na to, či je práve vhodné počasie? No keď si von za okno dáte veterník, uvidíte, či sa dvíha vietor a je čas vyraziť! Vyrobiť si môžete takýto pestrofarebný alebo vzorovaný alebo sa môžete pozrieť na ponuku našich papierov s motívmi a efektmi, kraftových alebo farebných papierov a vytvoriť si veterník úplne podľa svojich predstáv.

Zvieratká z listov

Vezmite si list, fixku, lepidlo a nalepovacie očká. Čo z toho vytvoriť? Takéto roztomilé zvieratká! V tomto prípade sa naozaj fantázii medze nekladú a môžete s deťmi nielen tvoriť lištičky, psíkov, mačičky, ale aj úplne nové a práve vymyslené zvieratká. K tým potom môžete počas dlhých jesenných večerov vytvárať rozprávkové príbehy o tom, ako sa dostala až k vám domov!

Čelenka z listov

Pre všetkých kráľa a kráľovnej jesene tu máme návod na štýlovú čelenku zo opadaných listov – napríklad z tých, ktoré ste nevyužili na výrobu zvieratiek z návodu vyššie!

Lampióny

Lampiónové sprievody sú stále viac stúpajú na obľube aj u nás. A my sa nedivíme! Prezrite si sady na výrobu lampiónov do sprievodu, ktoré môžete použiť aj ako originálnu lampičku do detskej izby! Zostavenie je veľmi jednoduché a tvorenie bude baviť deti aj dospelých. Vytvoriť si môžete lampión s jazvečíkom v čiapke, jednorožcom, rybičkou alebo dinosaurom banditou a množstvom ďalších motívov. Nikdy do papierových lampiónov nevkladajte zapálenú sviečku, lampión je z horľavého materiálu a hrozí nebezpečenstvo vznietenia!

Budeme radi, keď sa s nami podelíte o výsledky svojej tvorby. Buď na našom Facebooku, alebo na Instagrame. Značka #inšpiráciaodmanumi

Súvisiace články

DIY projekty na Dušičky, Halloween alebo čokoľvek na jeseň oslavujete

DIY projekty na Dušičky, Halloween alebo čokoľvek na jeseň oslavujete

Inšpirujte sa k troche strašidelného tvorenia, ktoré bude baviť nielen deti, ale aj dospelých! Aj efektné dušičkové alebo halloweenske dekorácie totiž môžete pripraviť doslova za pár minút. Pripravili sme pre vás tipy na 5 originálnych (a trochu strašidelných) dekorácií!

Tipy na darčeky pre pani učiteľky

Tipy na darčeky pre pani učiteľky

Blíži sa koniec školského roka a s ním aj rozdávanie vysvedčení. Tradične deti svojim triednym učiteľkám a učiteľom nosia kvety a bonboniéry, skúste to ale tento rok trochu inak a spoločne s deťmi vyrobte darček, ktorý nielen poteší, ale aj vydrží ako krásna pamiatka na končiaci školský rok!

Výzva Tvorenie s deťmi: rozhovor s Áďou

Výzva Tvorenie s deťmi: rozhovor s Áďou

Prečítajte si rozhovor s našou najmladšou autorkou Áďou nielen o tom, kde hľadá inšpiráciu alebo čo by chcela tento rok vyskúšať tvoriť.

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
100 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 763+ recenzií - zobraziť všetko

Marie
Streda, 17. Júl 2024

100%

Vše OK dle přání.

Marcela
Utorok, 16. Júl 2024

100%

Vše v pohodě. Velký výběr.

DAGMAR
Pondelok, 15. Júl 2024

100%

SPOKOJENOST