Všetko pre bábätkovské doplnky

Všetko pre bábätkovské doplnky

Ambasador trendu

Barbora Bláhová (@Hometure)
Mám malé dieťa, ale zároveň mám rada dizajn. Nechcela som zľavovať zo svojich nárokov a narúšať náš interiér krikľavými farbami, ktoré často doplnky pre bábätká nesú. Preto pre svoju dcéru vyrábam doplnky aj hračky radšej vlastnoručne. V prírodných tónoch, tak, ako to mám rada.

Video: Ako na doplnky pre bábätká

Základy a najčastejšie otázky

Všetko pre bábätkovské doplnky ponúka široký sortiment na výrobu doplnkov, ktoré určite ocenia mamičky aj bábätká. Od dojčiacich či hryzacích alebo nosiacich silikónových alebo drevených koráľov po drevené hryzadlá a krúžky, v tejto kategórii nájdete všetko na výrobu nielen trendy šperkov pre mamičky, ale tiež napríklad na závesné retiazky na kočiare. Svojej ratolesti môžete vytvoriť aj personalizovanú retiazku na cumlík s vlastným menom vďaka korálikom s písmenkami. Celý sortiment ponúkame v širokej farebnostnej škále vrátane rôznych materiálov – od kovových spôn, ktoré držia za každú cenu, po silikónové klipy, ktoré ľahko očistíte. K tomu všetkému nesmie chýbať ani pevná nylónová saténová šnúra a veľmi známe plastové mechanické zapínania na zacvaknutie, a aj tie u nás nájdete. Silikónové koráliky sú vyrobené z certifikovaného potravinárskeho silikónu, ktorý sa používa napríklad na výrobu foriem na pečenie, a teda sa mamička nemusí báť, ak bábätko strká dojčiacie koráliky do pusy. Certifikát o zložení a zdravotnej nezávadnosti silikónu nájdete tu.

Na čo slúžia dojčiace korále?

Dojčiace korále slúžia ako štýlový a zároveň veľmi praktický doplnok pre mamičku aj dieťatko. Bábätko sa môže pri dojčení hrať s korálikmi, ktoré sú vyrobené z neškodného potravinárskeho silikónu alebo prírodného tvrdého bukového dreva. Vďaka týmto materiálom môže do korálikov neskôr aj hrýzť, čo pomáha stimulovať ďasná k ľahšiemu prerezaniu sa zúbkov a odvádza pozornosť bábätka od bolesti.

Aké koráliky si mám vybrat?

Dojčiace alebo hryzacie korále si môžete vybrať buď z potravinárskeho silikónu, z ktorého sa vyrábajú napríklad formy na pečenie. Tento silikón je v ústach neškodný, takže sa nemusíte báť, ak ich bude bábätko chcieť dať do úst. Bukové drevo, ktoré vám tiež ponúkame v sekcii drevených korálikov, sa tiež používa na dojčiace korále, keďže je veľmi tvrdé a len tak ľahko sa neopotrebuje. Oba tieto materiály zároveň môžete jednoducho utrieť a nevadí im voda a sliny.

Na čo reťaz navliecť?

Ak chcete navliekať korále, retiazku na kočiar alebo na cumlík, určite vám poslúži nylónová saténová šnúra, ktorú ponúkame v širokej škále farieb, a ktorá sa pri tomto sortimente bežne používa kvôli svojej pevnosti. K šnúre odporúčame zakúpiť aj plastové mechanické zapínanie, vďaka ktorému môžete na konci šnúry vytvoriť jednoduchý uzol a schovať ho do zapínania, ktoré je po zacvaknutí tiež veľmi pevné.

Sú silikónové a drevené koráliky bezpečné pre dieťa?

Drevené koráliky z bukového dreva a silikónové koráliky z potravinárskeho silikónu sa bežne používajú pre mamičky a bábätká, a to nielen v období dojčenia. Tieto materiály sú zdravotne neškodné a opracované tak, aby boli bezpečné ako na dotyk, tak aj ak by si ich náhodou bábätko chcelo dať do úst. Používajú sa nielen na korále, ale tiež na výrobu retiazok do kočiarov alebo na cumlíky, pretože sú jednoduché na údržbu. Stačí ich umyť vo vode a osušiť. Silikónové koráliky, ktoré u nás zakúpite, sú oficiálne otestované na kvalitu silikónu. V každom prípade však odporúčame, aby mamička na svoju ratolesť dávala pozor, keď sa bábätko s korálikmi hrá.

Začínate? Pozrite sa do poradne

Inšpirácia a návody na šperky z tejto kategórieOverené našimi zákazníkmi
100 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 763+ recenzií - zobraziť všetko

Dana
Neděle, 26. Máj 2024

100%

Vždy velmi spokojena

Vlasta
Štvrtok, 23. Máj 2024

100%

Spolehlivé

Ivana
Piatok, 17. Máj 2024

100%

V tomto obchodě nakupuji pravidelně. Dělám náramky se stříbrnými korálky a přívěsky a tady mají jak široký výběr, tak i skvělé ceny.

+ velký výběr

+dobré ceny

+rychlé doručení