Živicová inšpirácia z celého sveta + NOVINKY!

Neděle, 13. december 2020

Zaujíma vás, kam chodíme na naše nápady? Je síce pravda, že veľké množstvo z nich nám napadá len vďaka tomu, že sme korálikmi obklopené celé dni. Ale občas si aj my chceme rozšíriť obzory. Najlepšie na to slúži Pinterest a Youtube. Najmä Youtube nám naozaj veľmi pomohol vo chvíli, keď sme sa začínali učiť pracovať so živicou. A pretože sme našli niekoľko tvorcov, ktorí nás neustále bavia a nemôžeme od ich výrobkov odtrhnúť oči, chceli sme sa o nich s vami podeliť.

Živicová inšpirácia z celého sveta + NOVINKY!

Ak hľadáte inšpiráciu ohľadom živice, je dobré vyhľadávať v angličtine. V zahraničí sú predsa len v tejto technike omnoho ďalej… Skvelé ale je, že postup vo videu býva natoľko názorný, že anglicky vôbec rozumieť nemusíte. Stačí vedieť základné pojmy, ktoré si máte vyhľadať.

Na uľahčenie sme pre vás pripravili slovníček:

 • Resin (živica)
 • Resin art (tvorenie so živicou)
 • Resin jewellery (šperky zo živice)
 • Resin crystals (umelé kryštále zo živice)
 • Resin geode (achátové plátky, geódy zo živice)
 • Resin mold (formy na živicu)

Stačí si vyhľadať niektorý z pojmov a potom už len využívať funkciu Youtube, ktorá vám odporúča videá s podobnou témou.

Koho sa vyplatí sledovať

Ak vás zaujíma živica a všetky možnosti jej využitia, určite sa nemusíte báť nastaviť si odber pri týchto tvorcoch. Nás bavia už viac ako rok!

Artsy Madwoman

Sledujte: https://www.youtube.com/c/ArtsyMadwoman

Artsy sa poriadne vyžíva v trblietkach a jej výtvory sú naozaj veľmi farebné. Často skúša nové pomôcky, takže sa u nej inšpirujeme aj v tom, čo ďalšie by sme pre vás mohli zohnať. Veľa sa venuje aj zalievaniu kvetov do živice. To je téma, ktorá vás dosť zaujíma a ktorú aj my sami budeme spracovávať v niektorom z ďalších článkov.

 

Petra Jongbloed

Sledujte: https://www.youtube.com/channel/UCY6FdiWXotEZuYz--g-3zdw

Petra sa špecializuje na imitáciu kryštálov pomocou živice. Vyrába nádherné podložky pod poháre aj veľké tácky, ktoré imitujú vzhľad drahokamov a achátových geód. V jej videách sa môžete naučiť rôzne spôsoby vrstvenia farieb.

 

The Frugal Resinista

Sledujte: https://www.youtube.com/channel/UCfgEOIlekloRerL7-kL-tBw

Rebecca vyrába zo živice skutočne veľké kusy. Jej špecialitou sú geódy vytvárané bez formy. Na jej kanáli ale nájdete trebárs aj návod na dekoráciu dosky stola alebo na hodiny zo živice. Jej výrobky spotrebujú veeeľa živice. Preto odporúčame jej postup nasledovať až tým skúsenejším, ktorí dobre vedia, ako sa živica správa.


Fresh idea

Sledujte: https://www.youtube.com/channel/UCDGJ_4tiD72UawCCteq2VQA

Tento kanál sa zameriava skôr na výrobu drobných šperkov zo živice. Či už pomocou foriem alebo lôžok, Sveta vytvára zaujímavé a nositeľné šperky. Veľmi zaujímavou technikou, ktorú používa, je kombinácia FIMO hmoty a živice. Vytvára si totiž z FIMA drobné objekty (trebárs ovocie alebo hubky), ktoré potom do svojich šperkov zalieva.

 

Naše najnovšie novinky

Ako sami vidíte, možností, kam sa so živicou vydať, je nespočet. Aj preto sa snažíme rozširovať príslušenstvo, ktoré k našim živiciam ponúkame. Máme veľkú radosť, že sa nám podarilo ešte pred Vianocami pridať do našej ponuky nové silikónové formy! A to ako malé formičky na koráliky, tak aj väčšie formy na podložky pod poháre. Sami sa nemôžeme dočkať, kým ich všetky vyskúšame. Z toho, čo sme zatiaľ vyskúšali, prinášame malú ukážku.

Oktagónovú podložku sme vyliali živicou imitujúcou sklo zmiešanou s modrým atramentom. Do okrajov sme pomocou pinzety pridali trblietavé zdobenie.

Z foriem na geometrické podložky sme vytvorili trblietavú ružovú sadu. Najskôr sme zaliali trblietky a flitre v ružovej farbe čírou živicou imitujúcou sklo. Nechali sme všetko 2 dni vytvrdnúť a potom sme zvyšok formy vyliali živicou imitujúcou sklo zmiešanou s ružovým a bielym perleťovým púdrom. Tým sme dosiahli efekt hĺbky a blyštivé zdobenie viac vyniklo.

Tiež máte všade mnoho drobností, s ktorými si neviete rady? Upracte ich do mištičiek a škatuliek zo živice! Vytvorili sme si sadu vo fialových odtieňoch doplnených striebornými trblietkami. Na obrázku vidíte, čo vznikne z foriem na stojanček na ceruzky a hexagónové a oktagónové dózy.

 

Čo sme sa o živici zatiaľ naučili?

 • Živica naozaj lepí a ľahko sa vám dostane všade. Kým začnete pracovať, starostlivo si zakryte stôl.
 • Trblietky vždy klesnú ku dnu, preto je lepšie s nimi pracovať vo viacerých vrstvách.
 • Púdru je lepšie dať menej než viac. To isté platí o atramentoch.
 • Pri formách vždy čítajte rozmery, aby ste neboli prekvapení.
 • Vo viečku na škatuľke sa v rohoch takmer vždy urobia bubliny. Priebežne ich prepichujte.
 • S plameňom na odstránenie bubliniek buďte opatrní, môžete si pripiecť formu.
 • Vždy majte pripravených pár ďalších formičiek, do ktorých môžete vyliať prebytočnú živicu. Tie kúsky sa vám raz zídu.
 • Ak zalievate niečo ľahké, napr. kávové zrná, počítajte s tým, že vyplávajú hore. Ak to nie je žiaduce, treba pracovať postupne v niekoľkých vrstvách. Vždy počkajte do úplného vytvrdnutia predchádzajúcej vrstvy.
 • Zbierajte si papierové tégliky od kávy, budú sa vám hodiť na rozrobenie väčšieho množstva živice.
 • Po vytiahnutí výrobku z formy si dajte pozor na ostré hrany. Radšej ich zabrúste, trebárs pilníkom na nechty.
 • Ak chcete zalievať kvety, používajte vždy sušené. Ideálne tie z lúky alebo zo záhradky, pretože nie sú chemicky ošetrené. Kvety z konvenčných kvetinárstiev môžu pri kontakte so živicou spôsobiť nežiaducu chemickú reakciu.
 • Nežiaduca chemická reakcia nastane, aj keď čokoľvek do lôžka či formy prilepíte sekundovým lepidlom.
 • Ak zalievate fotku, nechajte si ju vytlačiť na kvalitný fotopapier. Živica potom neovplyvní kvalitu farieb. Najideálnejšie je fotku najskôr zalaminovať a až potom zalievať.

Súvisiace články

Minerály na mieru pre znamenie barana

Minerály na mieru pre znamenie barana

Poďte sa pozrieť, ktoré minerály sa hodia pre znamenie berana a aké majú vlastnosti!

7 návodov pre šťastie

7 návodov pre šťastie

Šťastie sa síce vytvoriť nedá, ale navodiť si pocit šťastia pri tvorení, to ide jedna radosť! Inšpirujte sa v tomto článku a prezrite si návody na šperky, tácku, prianie aj štýlovú podložku pod šálku s motívmi šťastia.

Sviečková výzva: rozhovor s ambasádorkou Marcelkou

Sviečková výzva: rozhovor s ambasádorkou Marcelkou

Prečítajte si rozhovor s našou ambasádorkou Marcelkou. Rozprávali sme sa okrem iného aj o tom, ako s tvorbou sama začala, kde hľadá inšpiráciu alebo čo by odkázala tým, ktorí by chceli začať.

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 597+ recenzií - zobraziť všetko

Jitka
Piatok, 24. Marec 2023

100%

Vždy jsem byla spokojená.

+ velký výběr zboží

+rychlé dodání

- cena

Vendula
Streda, 22. Marec 2023

100%

Rychlé vyřízení objednávky.

Božena
Utorok, 21. Marec 2023

100%

rychlé vyřízení objednávky