Všetko pre vrstvene náramky

Video: Ako tvoriť vrstvené náramky

Základy a najčastejšie otázky

Vrstvené náramky sú populárne nielen vďaka svojmu minimalistickému dizajnu, ale predovšetkým vďaka možnostiam, ktoré tento trend ponúka. Vytvoriť si môžete desiatky rôznych štýlov, z ktorých si na ruke zostavíte svoju unikátnu kolekciu. Kombinovať tak môžete aj minerálové a Mala náramky s náramkami na nylónovej Shamballa šnúre so Swarovski korálikmi a kryštálmi alebo s ozdobnými spájacími dielmi. Vrstvené náramky sa často prekladajú jednoduchou vrstvou v podobe tenkej retiazky. Veľmi obľúbenou odrodou týchto náramkov sú aj náramky s morzeovkou, do ktorých si môžete ukryť tajnú správu.

 

Aký má byť náramok dlhý?

Najlepší spôsob, ako zistiť požadovanú dĺžku náramku, je zmerať si obvod ruky omotaním povrázku a ten potom zmerať. Obvod ruky si tiež môžete zmerať pomocou textilného metra. Ak chcete na náramok navliekať koráliky, výslednú dĺžku v cm stačí vydeliť priemerom korálikov (tiež v cm), z ktorých budete náramok navliekať. Ak chcete na náramok upevniť ozdobný spájací diel, je potrebné jeho priemer z dĺžky náramku odčítať, aby ste dosiahli požadovanú výslednú dĺžku náramku.

Aký navliekací materiál mám použiť a ako ho správne zakončím?

Vrstvené náramky môžete navliekať na všetky navliekacie materiály, keďže v sebe spájajú niekoľko desiatok štýlov. Ľahko si tak vytvoríte jednoduchý náramok na nylónovom lanku alebo elastomere. Elastomer ukončíte obyčajnými uzlíkmi a nylónové lanko ukončíte pomocou zatláčacieho rokajlu a bižutérneho zapínania. Budete teda potrebovať ketlovacie kliešte. Najčastejšie sa však používa nylónová Shamballa šnúra v spojení s ozdobným spájacím dielom. Tú môžete buď ukončiť záponkou alebo posuvnými uzlíkmi, ak sa rozhodnete náramok upliesť. Vybrať si u nás môžete aj z hotových upletených Shamballa náramkov, ku ktorým stačí len vybrať ozdobný spájací diel.

Ako na náramok pripevním ozdobné spájacie komponenty a ako ich vyberať?

Ozdobné spájacie komponenty ľahko ukotvíte pomocou uzlíkov v prípade, že ste si vybrali nylónovú Shamballa šnúru alebo kožené remienky, a pomocou spájacích krúžkov v prípade retiazky a hotových Shamballa náramkov. Pozor, ozdobné spájacie diely nie sú kompatibilné s elastickými navliekacími materiálmi. Vybrať si môžete z niekoľkých desiatok štýlov, ktoré ponúkame v striebre a v striebre pozlátenom 24-karátovým zlatom a 18-karátovým ružovým zlatom.

Čím môžem náramok dozdobiť?

Pri minimalistických šperkoch si stačí vybrať jeden ústredný motív. Vytvoriť ho môžete s kovovými korálikmi, ozdobnými medzidielmi v striebornej, zlatej a rose gold farbe alebo so striebornými príveskami pozlátenými 24-karátovým zlatom a 18-karátovým ružovým zlatom. Ak budete náramok zdobiť príveskami, je potrebné si skontrolovať, či má uvedený ozdobný element pevné očko, a preto musí byť navlečený na svoje miesto už pri navliekaní náramku, alebo či má očko otvorené, prípadne žiadne, a môže byť na náramok umiestnený dodatočne až po jeho navlečení a ukončení pomocou spájacích alebo vodiacich krúžkov.

Inšpirácia a návody na šperky z tejto kategórie
Overené našimi zákazníkmi
100 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 763+ recenzií - zobraziť všetko

Marie
Streda, 17. Júl 2024

100%

Vše OK dle přání.

Marcela
Utorok, 16. Júl 2024

100%

Vše v pohodě. Velký výběr.

DAGMAR
Pondelok, 15. Júl 2024

100%

SPOKOJENOST