Ako sa starať o minerály

Pondelok, 25. január 2021

Máte doma zbierku minerálových náramkov, náhrdelníkov alebo iných minerálových šperkov a nie ste si istí, či sa o ne dobre staráte? Existuje pár základných zásad, ktoré nielen, že predĺžia životnosť vašich minerálov, ale tiež vám pomôžu efektívnejšie využívať ich ezoterické vlastnosti. Poďme sa na to spoločne pozrieť!

Ako sa starať o minerály

Verí sa, že minerálne koráliky nie sú len obyčajné koráliky. Aj ku korálikom musíme pristupovať obozretne na základe ich spracovania a povrchovej úpravy. O to viac by sme sa mali starať o svoje minerálové šperky, ktorým chceme zachovať nielen ich krásnu farbu, ale aj ich prírodné vlastnosti, pre ktoré sú známe. Spoločne sme pre vás pripravili jednoduché otázky a odpovede, ktoré vám môžu pomôcť predĺžiť ich životnosť.

Môžem náramky nosiť každý deň?

Minerály môžete nosiť každý deň, a dokonca ak veríte na ich magické účinky a snažíte sa pomocou nich dosiahnuť určitý výsledok na astrálnej úrovni, ako napríklad privolať si do života lásku, je to údajne odporúčané. Všeobecne platí, že ak nosíte minerálové náramky vďaka ich protektívnej sile, tak sami pocítite, kedy je dobré ich mať a kedy je lepšie ich zložiť. Každodenným nosením sa však samozrejme môžu opotrebovávať a treba dávať pozor na momenty, keď sa určité minerály nestrpia s vodou alebo silným slnečným žiarením.

Na druhú stranu, ak si plánujete náramok na elastomere neustále dávať na ruku a zasa skladať, tak sa môže časom stať, že elastomer mierne povolí. V tej chvíli však stačí náramok prevliecť.

DSC02211

Kedy je odporúčané minerálové šperky skladať?

Či už ide o prsteň s Rubínom alebo o minerálový náramok na elastomere, svoje šperky by ste si vždy mali skladať v momente, keď upratujete pomocou saponátov, alebo v momente, keď viete, že môže dôjsť k hrubému nárazu, napríklad pri sťahovaní. Ak veríte na ezoterické vlastnosti, niektoré východné kultúry učia to, že sa minerály skladajú v intímnych momentoch, keďže na seba viažu energiu druhého človeka. Odporúčame ich skladať aj ak si idete umývať vlasy alebo si idete dať dlhý kúpeľ.

DSC04920

Môžu ísť minerály do vody alebo na slnko?

Niektoré minerály sa vo vode rozpúšťajú alebo do vody skrátka nepatria. Napríklad Malachit je mierne jedovatý a túto látku do vody vypúšťa. Neodporúčame vám teda za žiadnu cenu túto vodu piť alebo si s Malachitom robiť večerný kúpeľ, aj keď je to kameň venovaný Venuši. Radšej ho položte opatrne na keramickú dosku vane a kochajte sa jeho vzhľadom. Ďalšie minerály, ktoré nepatria do vody, sú Selenit, Fluorit, Rodonit, Lepidolit, Kalcit a Hematit. Čo sa týka slniečka, je známe, že Ametyst sa na silnom slnečnom žiarení mení na čistý Krištáľ. Je teda potrebné ho pred ním chrániť. Celkovo môžu farby minerálov na slnečnom svite zoslabnúť.

DSC05065

Ako môžem svoje minerálové šperky čistiť?

Minerálové koráliky môžu byť znečistené napríklad našou kozmetikou alebo potom. Ak sa tak stane, odporúčame vám korálik opatrne umyť pod vlažnou vodou, a to tak, že ho pošúchate a hneď osušíte. Ak nejde len o minerálový náramok na elastomere, ale minerál máte zasadený do bežného alebo drahého kovu, alebo ak na náramku máte ďalšie komponenty z kovov, je potrebné pristupovať k nim opatrne. Bežné kovy ideálne chráňte pred vodou, drahé kovy môžete vo vlažnej vode omyť a hneď usušiť. Nepoužívajte na minerály kefky a iné hrubé materiály, ktoré by ich mohli poškriabať.

Minerály môžete osušiť pomocou handričky s mikrovláknom. V prípade šperkov, ktoré kombinujú minerály s drahými kovmi, odporúčame používať profesionálnu kozmetiku, ktorá je k šperkom šetrná. Napríklad čistiaci roztok na perly a polodrahokamy značky Connoisseurs.

DSC05174

Ako nabíjať minerály, aby si zachovali svoju ezoterickú energiu?

Toto vyžaduje omnoho komplexnejšiu odpoveď, keďže niektoré minerály údajne podliehajú slnečnej energii a iné mesačnej. Inými slovami – niektoré minerály sa nabíjajú pomocou slnka a iné na mesačnom svetle. Mnoho z nich sa však dá nabiť pomocou oboch energií. Niektoré minerály, ako je napríklad modrý čipkovaný Achát, sa nabíjajú v miske s vodou na slnečnom svetle, zatiaľ čo Ametyst sa nabíja na mesačnom svetle ideálne vedľa Krištáľu, ktorý funguje ako zosilňovač. Ametyst sám osebe, rovnako ako Citrín, potom môže pomôcť nabíjať ostatné minerály, ktoré na ne stačí položiť. Rovnako tak môžete niektoré kamene nabíjať v miske s Krištáľom, ako na dennom, tak na nočnom svetle.

Pozor, ak minerály nabíjate na slnku, aj tak odporúčame schovávať ich pred ostrým žiarením, ktorá by ich mohla poškodiť. Najlepšie miesto je na okne v tieni. Ak máte náramok, ktorý na sebe kombinuje slnečnú a mesačnú energiu, tak ho nabíjajte na oboch, aby tak dostali energiu obe strany.

DSC04889

Kde sa majú minerálové šperky skladovať?

Skladovanie minerálov je jednoduché. Treba len dbať na to, aby sa nepoškriabali o iné šperky. Ideálne skladovanie je v suchu a v tieni, napríklad v šperkovničke. Ak im chcete dať vyšší rešpekt, zabaľte ich do mikrovláknovej vreckovky a vložte ich do organzového vrecúška.

DSC05076

Existujú minerály, ktoré sa vedľa seba neznesú?

Ani toto nie je jednoduchá otázka. Odpoveďou je áno aj nie. Minerály údajne podliehajú určitým planétam, ktoré sa medzi sebou nie vždy znesú. Napríklad Zafír je údajne veľmi silný kameň, ktorý sa neznesie s perlou a nemali by ste ich nosiť spolu. Rovnako tak Smaragd vraj nie je zadobre s Rubínom. Toto sú však všeobecné informácie a vždy platí, že ak veríte na ezoterické vlastnosti minerálov, tak musíte brať do úvahy vlastnú energiu, ktorú na seba minerál preberá.

Ak chcete nosiť minerály, pretože veríte na ich účinky, tak odporúčame širšiu rešerš, ktorá sa viaže nielen k vášmu astrologickému znameniu a k vašim potrebám, ale tiež k momentálnemu zoskupeniu planét. S tým vám môže pomôcť skúsený (najmä védsky) astrológ. Občas sa tak stane, že vám môže byť odporúčaná kombinácia kameňov, ktorá by inak nedávala zmysel.

Ak máte rôzne šperky s rôznymi minerálmi a nie ste si istí, ako sa spolu ich energie znesú, oddeľte ich pri skladovaní vo vrecúškach tak, aby sa navzájom nedotýkali.

DSC05157

Súvisiace články

Návody na DIY doplnky na festival pre dokonalý outfit

Návody na DIY doplnky na festival pre dokonalý outfit

Dotvorte si originálny festivalový outfit, s ktorým budete za hviezdu! Pripravili sme pre vás 5 návodov napríklad na trendy náramky, body chain alebo reťaz na topánku. Prezrite si ich hneď teraz!

7 DIY návodov na šperky a dekorácie pre dokonalú relaxáciu

7 DIY návodov na šperky a dekorácie pre dokonalú relaxáciu

Objavte relaxačné kúzlo tvorenia! Prinášame vám jednoduché návody na šperky a dekorácie s motívmi relaxácie a meditácie, ktoré si môžete vytvoriť nielen v rámci Týždňa jogy. Na konci článku nájdete aj tipy na darčeky a sady na tvorenie. Vytvorte si vlastné harmonické prostredie pomocou ktorého môžete ľahko dosiahnuť vnútorný pokoj a rovnováhu.

Júnová výzva: Tvorenie s deťmi + 5 nápadov čo tvoriť

Júnová výzva: Tvorenie s deťmi + 5 nápadov čo tvoriť

Zapojte sa do júnovej výzvy, ktorej témou je tvorenie s deťmi. Tvorte spoločne alebo nechajte tvoriť malé šikuly, pochváľte sa nám a vyhrajte až 40 €!

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
100 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 763+ recenzií - zobraziť všetko

Marie
Piatok, 21. Jún 2024

100%

Úžasná nabídka, ryclé doručení objednávky.

Gabriela
Piatok, 21. Jún 2024

100%

Ďakujem za rýchle a ústretový vybavenie zákazky.

katka
Štvrtok, 20. Jún 2024

100%

O žiadnej neviem

+ Všetko super