10 zvierat pre šťastie

Streda, 25. september 2019

Pozrite sa s nami bližšie na to, čo znamenajú symboly zvierat. Doplňte svoj šperk talizmanom, ktorý vám prinesie tú správnu energiu.

10 zvierat pre šťastie

Nájdite v atlase

Ľudstvo od nepamäti sprevádzajú talizmany s podobizňami zvierat. Verilo sa, že sa vďaka tomu na človeka prenesie niečo z ich schopností. A čo si budeme hovoriť, kto by nechcel mať silu ako lev, sluch ako rys alebo oko ako sokol?

 

Mačka

Mačka je už tisícky rokov jedným z najobľúbenejších zvieracích spoločníkov. A to aj napriek tomu, že sa nikdy nedá úplne skrotiť a vždy má svoju hlavu. Alebo možno práve preto?

V dávnych dobách bývala mačka symbolom plodnosti. Lenže potom bola zavrhnutá ako symbol pohanských božstiev. Dokonca všetko došlo tak ďaleko, že pri čarodejníckych procesoch boli mačky upaľované spoločne s údajnými čarodejnicami. Brr, ešte že už je táto doba za nami...

Dnes sú mačky maznáčikmi, ktorí z nás dokážu odčerpať negatívnu energiu po náročnom dni. Veď čo môže byť lepšie než pradiace klbko v lone?

A pamätajte si, čierna mačka, dnešný symbol nešťastia, bola v starom Egypte tou najposvätnejšou. Takže je len na vás, čo bude tento symbol znamenať práve vo vašom živote.

DSC01679

Visiace náušnice pre správnu mačaciu dámu. Máme pre vás návod na extravagantné náušnice so strapcami.


Pes

Ak chceš zažiť dokonalú lásku, bez predsudkov, bez nárokov, bez očakávaní, tak si zadováž psa.” Až takto sa dá rozvinúť známe porekadlo pes, priateľ človeka.

V starovekých bájkach nájdeme desivého Kerbera, psa s mnohými hlavami, ktorý stráži vchod do podsvetia. Dôležitá funkcia… Ale potom to so psami išlo dole vodou. V dobách kresťanstva sa so psami spájali len tie nedobré veci – psie počasie, psí život, ani pes by si od neho kôrku nevzal. Pes teda symbolizoval nečistotu, krutosť a tie najnižšie pudy. Ako inak, keď neveriaci psi boli všetci, ktorí neštudovali bibliu… Na opačnom konci sveta však prevládalo opačné vnímanie. Feng šuej chápe psa ako symbol lojality, inteligencie, cti a úprimnosti. Rovnaké hodnoty reprezentuje aj v čínskom horoskope.

Dnes už psa chápeme ako symbol vernosti a priateľstva až za hrob. Preto sa často volí ako talizman ochranca či sprievodca.

59593

Inšpirujte sa návodom na jednoduchý ketlovaný náhrdelník z metrážovej retiazky.


Korytnačka

Pomalá, ale vytrvalá. Veď všetci poznáme Ezopovu bájku o tom, ako dopadli preteky so zajacom. Pre svoju rozvážnosť a dlhovekosť je korytnačka symbolom múdrosti.

Po celom svete je však tiež symbolom náboženským aj mytologickým. Podľa starých legiend spočíval celý svet práve na pancieri veľkej korytnačky (v Indii napríklad verili, že na tom pancieri stoja 4 slony a až na nich svet). Napríklad v afrických rozprávkach sú korytnačky tie najmúdrejšie zvieratá (ako naša prefíkaná líška). V starom Grécku bola korytnačka symbolom plodnosti a spájala sa s bohyňou Afroditou. V Číne je korytnačka jedným zo 4 strážcov, spoločne s bielym tigrom, fénixom a drakom. Toľko funkcií na jednu korytnačku! Ešte že je tiež symbolom húževnatosti.

59195

Kája nosí náušnice z kreol. Vyrobiť ich je jednoduché, zvládnete to aj vy!


Kolibrík

Krehký kolibrík je symbolom elegancie. Dúhové variácie jeho peria nás neprestanú udivovať. Domovom kolibríkov je Amerika – od Aljašky až po Čile sa objavujú rôzne druhy. Preto prenikli do mytológie mnohých amerických domorodých národov. Napríklad Aztékovia dávali svojim mŕtvym vládcom okolo krku balíček kolibričích pierok. Verili totiž, že bojovníci sa vracajú práve v podobe kolibríkov.

Kolibrík vie lietať všetkými smermi – aj dozadu alebo hlavou dole. Aby prežil, musí sa denne asi 50-krát napiť nektáru kvetov. Preto často symbolizuje tiež silu na prekonávanie životných ťažkostí. Ale zároveň vďaka svojmu vzhľadu pre rôzne kultúry symbolizuje lásku, radosť a šarm. Skrátka vtáčik na pohľadanie!

59194

Vyrobte si extravagantné náušnice s kryštálmi SWAROVSKI, ktoré sú premenlivé ako perie kolibríka.


Žaba

Žaba je obojživelník – je jej dobre vo vode aj na súši. Preto symbolizuje prispôsobivosť – keď je prekážka, preskočí ju, keď sa objaví voda, pláva a pokračuje v ceste ďalej. V čínskej tradícii je žaba symbolom ženskej energie jin. Vďaka tomu má ako talizman svojmu nositeľovi prinášať šťastie a hojnosť.

Žabie poskakovanie vám môže do života priniesť radosť aj vo chvíľach, keď máte všetkého veľa. Pozrite sa na žabku, poskočte si a pripomeňte si, že zase bude lepšie. A žabie kvákanie? To nám môže pripomenúť, aké dôležité je komunikovať a nechať zaznieť náš vlastný hlas.

59197

Navlečte si jednoduchý náramok so žabkou. Vďaka amazonitu a malachitu budete bližšie pokojnej sile vody.


Lastovička

Lastovička je symbolom, ktorý sa často využíva v tradičnom americkom štýle tetovania Sailor Jerry. Ak sa objavili okolo lode lastovičky, bolo to znamenie, že sa blíži pevnina. Preto boli symbolom šťastného návratu. Keď náhodou námorník počas plavby zomrel, verilo sa, že sa jeho duša vracia práve v podobe lastovičky.

V našich zemepisných šírkach sa na ňu pozerá ako na posla jari. Keď sa vracia zo svojich afrických zimovísk, vieme, že je zima už preč. Preto symbolizuje nádej a príchod šťastných dôb.

59196

Bojíte sa tetovania? Zapojte Sailor Jerry lastovičky do svojho šperku.


Bájne a rozprávkové zvieratá

Kto by nemal rád rozprávky a fantazijné svety… Práve rôzne neobyčajné zvieratá bývajú často prostriedkom, ako ukázať, že sa popisovaný svet líši od toho nášho. Popustite uzdu svojej fantázii a ozdobte si šperky stvoreniami, ktoré v zoologickej záhrade len tak nestretnete.

 

Dinosaurus

Priznajme si to, väčšinu z nás v detstve stretlo dinosaurie obdobie. Či už s Cestou do praveku, Jurským parkom alebo Dinotópiou. Niektorým z nás táto láska ku chladnokrvným obrom zostala až do neskorého veku. A prečo nie? Dinosaury symbolizujú veľkoleposť, silu a dravosť.

59190

Získajte pocit majestátnosti vďaka dinosauriemu talizmanu.


Jednorožec

Kto nevidel jednorožca, tak asi nevyšiel posledné 2 roky z domu. Roztomilý koník s ružovým rohom a dúhovou hrivou sa na nás smeje z oblečenia, batohov aj hrnčekov. Prečo sa teší takej obľube? Pretože je roztomilý, farebný a huňatý. Je s ním sranda a nehrozí od neho žiadne nebezpečenstvo. Bohužiaľ, unicorn už vďaka tejto popularizácii nie je nijak unikátny.

Jednorožec symbolizuje mágiu, kúzla a zázraky. Vidia ho len tí, ktorí majú čisté srdcia a úmysly. Často preto býva spájaný s panenstvom. Podľa legiend preňho fungovali panny ako návnady – bolo možné ho uloviť len vo chvíli, keď prišiel k panne a položil jej hlavu do lona. Tento motív môžeme vidieť aj v mnohých stredovekých umeleckých dielach.

Pretože sa verilo, že roh jednorožca čistí vodu a zbavuje jedov, bol symbolom dávnych lekární. Jeden roh, ktorý v nich bol ako talizman umiestnený, patril často narvalovi alebo nosorožcovi. Alebo nejakému podvodníkovi s kozími rohami...

Pri jednorožcovi nevieme, či je to chlapec alebo dievča. Môžeme vám ale prezradiť, že v Salzburgu majú v zámku vystaveného “jediného skutočného jednorožca” a je to kobyla.

59202

Roztomilý jednorožec môže ozdobiť aj váš šperk. Napríklad náramok z achátu a korálikov SWAROVSKI.


Pegas

Pegas predstavuje symbol magickej sily, vytrvalosti a rýchlosti. Možno aj preto si ho pre svoj názov zvolil jeden z prvých českých mobilných operátorov. Mladšie ročníky ani netušia… A o pegasových trikoch v ikonickom 80-kovom filme Súboj Titanov už vôbec nie.

Pegas je zviera umelcov – básnikov, maliarov aj muzikantov. Na krídlach pegasov je svet slobodnejším a inšpiratívnejším miestom. Okrem talentu pegas symbolizuje dobrosrdečnosť a ochotu pomôcť. Skrátka odporúčame pustiť si Súboj Titanov a pozrieť sa na všetky jeho klady “v akcii”.

59198

Vytrvalosť pegasa na výrobu tohto náramku potrebovať nebudete. Za 3 minúty je hotový. Ako na to?


Drak

Drak má toľko významov, že ich tu ani nezvládneme vypísať. Záleží vždy na konkrétnej kultúre, ako ho vo svojej mytológii zachytáva. Všeobecne sa ale dá povedať, že je drak symbolom sily a múdrosti. Aj keď občas môže byť aj lakomý a nevrlý...

V Číne drak symbolizuje kontrolu nad vodou – dažďom, tajfúnmi aj povodňami. Je symbolom sily a šťastia pre ľudí, ktorí si ho zaslúžia. Naopak, v Európe je drak spájaný skôr s rozprávkami a fantasy príbehmi. Európsky drak chrlí oheň a často si berie do zajatia princezné. Preto Čína upustila od zámeru, aby bol drak maskotom pekinských olympijských hier – “východný” drak je symbolom šťastia a prosperity, ten “západný” skôr agresivity a lakomstva. No vyznajte sa potom v tom svete...

59192

Navlečte si na elastomer náramok s dračím príveskom, ktorý doplníte lávou. Dokonalá ohnivá kombinácia.

Súvisiace články

Dni Manumi a zľava až 6,6 €

Dni Manumi a zľava až 6,6 €

Nakúpte do nedele 14. 4. 2024 a môžete mať zľavu až 6,6 € na celý nákup! Ako na to? Čítajte nižšie.

Jarná kreatívna inšpirácia: 5 tipov na jarné tvorenie

Jarná kreatívna inšpirácia: 5 tipov na jarné tvorenie

Jar je tu as ňou čerstvá dávka inšpirácie na tvorenie jarných dekorácií! V tomto článku vám prinášame päť kreatívnych nápadov na DIY svietnik, papierové snežienky alebo nástenné dekorácie. Pustite sa do jarného tvorenia ešte dnes!

Objavte kúzlo manumitu + zľava 14%

Objavte kúzlo manumitu + zľava 14%

Prepadnite magickému manumitu, dnes 1. 4. 2024 navyše s možnosťou nákupu so zľavou 14 % na celú objednávku.

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
100 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 763+ recenzií - zobraziť všetko

Milena
Piatok, 19. Apríl 2024

100%

Krásne koralky, veľká spokojnosť

Katarina
Štvrtok, 18. Apríl 2024

100%

Fantasticky obchod!

Alena
Piatok, 12. Apríl 2024

100%

Rychlé vyřízení a odeslání objednávky.