10 komponentov, ktoré sa skvelo hodia k minerálom

Utorok, 2. marec 2021

Milujete minerály a túžite si vytvoriť svojské doplnky, ktoré budú nielen krásne vyzerať, ale budú aj rozprávať príbeh? K minerálom sa hodí takmer všetko, ale je pravdou, že niektoré komponenty akoby boli vytvorené práve pre ne. Zaujíma vás aké?

10 komponentov, ktoré sa skvelo hodia k minerálom

Minerálové náramky majú tisíce podôb. Vyberiete si obľúbený kameň a doplníte ho obľúbenými korálikmi. Čím všetkým ich však môžete ozdobiť? To záleží len na vašej fantázii. Náramky môžete doplniť rôznymi komponentmi, ktoré sú vám blízke a ktoré o vás niečo vypovedajú. Celkovo sa však minerálové šperky často dopĺňajú komponentmi s duchovnou tematikou, komponentmi, ktoré majú, ako sa verí, ochranné účinky, a tiež boho korálikmi a komponentmi. Ak si nie ste istí, ako také komponenty s minerálmi vyzerajú, poďme sa na ne pozrieť.

Strapce

Strapce sa hojne používajú na výrobu Mala náramkov a náhrdelníkov, ktorým sa hovorí Japa Mala, na ktoré sa používajú predovšetkým koráliky z posvätných drevín. Malu si však môžete vytvoriť aj z obľúbených minerálov, ktoré v sebe tiež nosia kúsok matičky Zeme, alebo skrátka môžete len spojiť strapec s minerálom bez akejkoľvek zásadnej myšlienky. Výsledkom bude veľmi jednoduchý, ale ľúbivý doplnok, ktorý v sebe ponesie kúsok bohémskej tematiky. Pozrite sa napríklad na náramok s amazonitom a strapcom, ktorý v sebe kombinuje aj lesk SWAROVSKI.

DDE05497


SWAROVSKI

SWAROVSKI sa hodí ku všetkému. Ich opracovaná vybrúsená krása môže dopĺňať ako perly, tak neopracované koráliky a dokonca aj minerály. Stačí si vybrať tú správnu farbu. Náramok môžete doplniť buď Rivoli kryštálmi, ktoré zasadíte do špeciálnych lôžok, ktoré vám poslúžia buď ako prívesok alebo ako spájací diel, ale využiť môžete aj ich koráliky. Napríklad špeciálny Rock Tube korálik sa môže vynímať medzi vašimi vybranými minerálmi a zdobiť tak inak relatívne jednoduchý doplnok. Nezabudnite ale, že behom roka 2021 ukončujeme predaj všetkých komponentov SWAROVSKI, takže ak sa vám tento variant zapáčil, urobte si radšej poriadne zásoby. Viac sa o tom dočítate v našom článku, ktorý sa venuje ukončeniu predaja SWAROVSKI.

DDE05506


Rutkovsky

Rutkovsky koráliky sú povestné z niekoľkých dôvodov. Nejde len o rodinnú tradíciu, ide predovšetkým o inovatívne nápady a tvary, ktoré nikto iný neponúka. Spojili sme sily s touto populárnou značkou a vytvorili sme pre vás niekoľko zmesí korálikov na mieru, ktoré ponúkajú boho motívy, ako je Budha, slon, Hamsa a iné tvary. Vďaka tomu ideálne podporia náramok alebo náhrdelník z minerálov, ktorý v sebe tak ponesie spirituálnu tematiku. Šnúrky s korálikmi Rutkovsky sú limitovanou edíciou a jednotlivé druhy ponúkame len do rozdania zásob.

DDE05511


TierraCast Boho komponenty

TierraCast pozná každý, kto sa čo i len trochu zaujíma o svet korálikovania. Ich komponenty sú obľúbené nielen pre ich kvalitu, ale predovšetkým pre veľmi široký výber motívov. Jeden z motívov, ktorý vám poslúži pri výrobe šperkov z minerálov, je Boho. Táto edícia ponúka mnoho rôznych príveskov, spájacích dielov, kaplíkov a náušnicových puziet, takže si môžete vytvoriť celú boho kolekciu s minerálmi, ktorá sa vám bude hodiť nielen na teplé letné večery. Nechajte sa inšpirovať napríklad kreolami so sodalitom a týmito krásne zdobenými komponentmi.

DDE05502


OmegaCast planéty a zverokruh

OmegaCast pozlátené 24kt zlatom sú veľmi kvalitné komponenty, ktoré sú zdobené špeciálnou technikou zvanou smalt, vďaka ktorej sú rôzne farebné. Ak ste milovníkmi vesmíru, napríklad OmegaCast planétky vo fialovej a oranžovej farbe môžu krásne zdobiť váš náramok s modrým Živcom, ktorý sám osebe vyzerá ako nočná obloha. Využiť však môžete aj komponenty bez smaltu, ktoré reprezentujú hviezdy, mesiac a znamenia zverokruhu.

DDE05489


Nazar

Nazar alebo „božie oko“ je veľmi známy suvenír z oblasti Turecka. Vyskytuje sa však aj v Grécku, na Balkáne alebo v oblasti Indie, Iránu a v ďalších okolitých krajinách. Svojho majiteľa má údajne chrániť a odrážať negatívne energie späť k ich majiteľovi. Matky z týchto krajín ho dávajú deťom nad postieľku alebo z neho vytvárajú ochranné amulety a náramky pre svoje deti. Zakúpiť si ho môžete buď vo farebnom smaltovom prevedení od OmegaCast, alebo od TierraCast dokonca so SWAROVSKI kryštálom. Inšpirovať sa môžete napríklad planetárnym náramkom, na ktorom môžete skombinovať tento komponent s vašimi obľúbenými minerálmi.

DDE05488


Óm

Hovorí sa, že všetko vzniklo z prvotného zvuku – Óm. V budhizme a hinduizme sa verí, že Óm je najvyššia božská frekvencia, ktorá nás dokáže dostať do stavu hlbokého pokoja a mieru. Preto je tento symbol veľmi obľúbený nielen medzi tými, ktorí veria v spiritualitu, ale medzi všetkými, ktorí sa snažia vo svojom živote nastoliť poriadok. Ak aj vás tento zvláštny symbol zaujal, môžete ho použiť napríklad na výrobu meditačného náramku, ktorý sa bude krásne vynímať nielen na dámskej ruke, ale aj na pánskej.

DDE05494


Budha

Budha, podobne ako vyššie zmienený Óm, je ideálnym symbolom pre tých, ktorí majú radi mier a pokoj a túžia to vyjadriť cez svoj doplnok. Nemusíte chodiť na jogu a nemusíte byť zasvätení do budhizmu, aby ste pochopili učenie Budhu. TierraCast ponúka niekoľko rôznych druhov korálikov a príveskov s motívom Budhu. Ak chcete tento motív spojiť s láskou ku krištáľu, potešíme vás – Budhu môžete zakúpiť aj od SWAROVSKI v podobe prívesku. Spojenie Óm s Budhom a minerálmi nájdete napríklad na tomto náramku, na ktorom sa vynímajú ešte aj posvätné dreviny.

DDE05515


Posvätné drevnaté semienka a koráliky

Drevené koráliky patria do trendu Mala doplnkov, ako sme už vyššie v tomto článku zmieňovali. Ide o semienka a koráliky z posvätných stromov, o ktorých sa nesú budhistické a hinduistické legendy. Rudraksha je spojená so silou boha Shivu a Bodhi sú zo stromu, pod ktorým Budha našiel svoje osvietenie. Ich spojenie s minerálmi bude nielen krásne vyzerať, ale môžu sa tak prehĺbiť aj ich ezoterické účinky, ak na ne veríte. Okrem toho, drevnaté náramky sú ideálnym darčekom pre pánov. Či už ide o Bodhi semienka alebo o ebenové drevo, ktoré je povestné medzi samurajmi, alebo o ďalšie druhy dreva.

DDE05518


Lotos

Lotos je ďalším symbolom osvietenia. V hinduizme sa verí, že najvyššia, korunná čakra vyzerá ako lotos s tisícimi okvetnými plátkami. V budhizme sa hovorí, že osvietenie je ako lotos, ktorý sa norí do hlbokého bahna, aby nad vodou rozkvitol do nekonečnej krásy. Ak chcete šperk, ktorý bude reprezentovať túto dualitu (bez tmy nie je svetlo a naopak), môžete sa inšpirovať jednoduchým náramkom z krištáľu, ebenového dreva a pozláteného lotosu. Tematiku lotosu však nájdete aj od značiek TierraCast, OmegaCast, Amoracast alebo Nunn Design so starožitným reliéfom – stačí si vybrať.

DDE05493

Súvisiace články

Tipy na originálne balenie vianočných darčekov

Tipy na originálne balenie vianočných darčekov

Štedrý deň sa blíži, darčeky už sú vybrané, vyrobené, nakúpené alebo na ceste a vy premýšľate, ako ich originálne zabaliť? Pripravili sme pre vás 5 tipov na štýlové balenia darčekov a krásne menovky, prezrite si ich v tomto článku!

Mikulášska zľava

Mikulášska zľava

Mikulášska odmena pre všetkých našich dobrých zákazníkov!

Anjelská DIY inšpirácia

Anjelská DIY inšpirácia

Anjelici neodmysliteľne patria k vianočným sviatkom. Môžeme ich vidieť na trhoch, v kostoloch aj v sprievode čerta a Mikuláša. Vytvorte si roztomilého papierového, dreveného, korálkového alebo macramé anjelika aj vy! V tomto článku sme pre vás pripravili tipy na 6 originálnych anjelikov, ktoré si môžete sami vyrobiť.

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
98 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 763+ recenzií - zobraziť všetko

Patricie
Sobota, 9. December 2023

100%

Rychle doručení, jsem spokojena se vším

Miloslava
Sobota, 9. December 2023

100%

rychlost dodání objednávky

Magda
Streda, 6. December 2023

100%

Vše v naprosté pořádku i před Vánoci rychlé dodání.