Všetko pre náramky z minerálov

Všetko pre náramky z minerálov

Ambasador trendu

Zuzana Dobšíčková
Náramky z minerálov sú skvelý DIY darček pre vašich blízkych. Dajú sa ľahko prispôsobiť vkusu toho, komu ich chcete dať. Baví ma, že môžu byť veľmi jednoduché, keď tiahnete k minimalizmu, aj veľmi okázalé, ak vás baví boho štýl. A navyše ich zvládne vyrobiť naozaj každý.

Video: Ako začať vytvárať náramky z minerálov

Základy a najčastejšie otázky

Náramky z minerálov a polodrahokamov sú vhodným doplnkom ako na každodenné nosenie, tak aj na večerné príležitosti. Vytvorte si dokonalý trendy náramok napríklad podľa svojho znamenia zverokruhu. Pomôže vám v tom náš sprievodca. Náramok ľahko vytvoríte z korálikov z drahých kameňov a minerálov, ktoré navlečiete na pevný elastomer alebo dvojitú lycru. Keďže ide o prírodný materiál, je nutné pri výrobe šperku počítať s miernou odchýlkou veľkosti minerálu, ktorá by nemala presiahnuť 0,5 mm. Náramok odporúčame doplniť originálnymi príveskami a korálikmi TierraCast, bižutérnymi medzidielmi, kovovými korálikmi, anjelskými krídlami, striebornými príveskami a komponentmi z rýdzeho striebra, Preciosa® Components korálikmialebo kvalitnými štrasovými komponentmi.

Ako si spočítam, koľko korálikov potrebujem na náramok alebo náhrdelník?

Najlepší spôsob, ako zistiť požadovanú dĺžku náramku, je odmerať si obvod ruky omotaním povrázku a ten potom zmerať. Ak tvoríte náramok ako darček, skúste odhadnúť rozdiel vo veľkosti obvodu ruky obdarovaného voči vašej vlastnej veľkosti. Výslednú dĺžku v cm už stačí len vydeliť priemerom korálikov (tiež v cm), z ktorých budete náramok navliekať. Pozor, koráliky z minerálov môžu mať drobné veľkostné odchýlky, preto si radšej vždy prikúpte niekoľko korálikov navyše.

Aký navliekací materiál mám použiť a ako ho správne zakončím?

Náramky z minerálov sa najčastejšie navliekajú na elastické navliekacie materiály, ktoré len pretiahnete na ruku. Elastická lycra je tenká, má plochý tvar a je veľmi pružná, ale má o niečo menšiu nosnosť než Elastomer. Elastomer má okrúhly prierez a naopak, o trošku horšiu elasticitu než Lycra. Vždy je ale nutné zvoliť správnu hrúbku vo vzťahu k veľkosti prieťahu korálikov, z ktorých budete náramok navliekať. Oba navliekacie materiály sa zakončujú uzlíkmi. Tie musia byť minimálne tri, pokojne ale aj štyri až päť. Uzlíky je dobré tvoriť vždy protismerne, aby sa do seba jednotlivé uzlíky pri ich uťahovaní pevne zakliesnili. Výsledný uzlík potom skryjete do najbližšieho korálika.

Ako rozoznám pravý minerál od napodobenín?

Prvým možným testom je rozbitie alebo rozdrvenie korálika. Syntetický materiál vytvorí po rozdrvení až práškovú drvinu, zatiaľ čo sklenený korálik vytvorí ostré črepinky. Rozdrvením pravého minerálu vzniknú nerovnomerné, ale nie ostré úlomky. Pravý minerál bude tiež väčšinou najtvrdší. Syntetický minerál má často neprirodzene pravidelnú kresbu a sýte farby. V extrémnom prípade môže byť možné ho aj zapáliť. Ak vezmete do ruky sklenené koráliky, budú na prvý dojem teplejšie, a tiež sa vo vašej ruke na rozdiel od prírodného minerálu oveľa rýchlejšie zahrejú.

Ako na náramok pripevním ozdobné komponenty a ako ich vyberať?

Náramky z minerálov môžete doplniť nepreberným množstvom ovesov, strapčekov a ozdobných elementov z najrôznejších materiálov. Vždy je potrebné si skontrolovať, či má uvedený ozdobný element pevné očko, a preto musí byť navlečený na svoje miesto už pri navliekaní náramku, alebo či má očko otvorené, prípadne žiadne, a môže byť na náramok umiestnený dodatočne až po jeho navlečení a ukončení pomocou spájacích alebo vodiacich krúžkov.Overené našimi zákazníkmi
100 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 763+ recenzií - zobraziť všetko

Marie
Streda, 17. Júl 2024

100%

Vše OK dle přání.

Marcela
Utorok, 16. Júl 2024

100%

Vše v pohodě. Velký výběr.

DAGMAR
Pondelok, 15. Júl 2024

100%

SPOKOJENOST