Staňte sa bohyňou s Boho

Pondelok, 26. august 2019

Leto je v plnom prúde a my vám ako vždy prinášame ďalšiu korálikovú inšpiráciu. Nájdite bohyňu, ktorá sa k vám najviac hodí, alebo ktorá vám môže pomôcť v určitom aspekte vášho života, a vytvorte si unikátne náušnice z kreol na podporenie tohto priania!

Staňte sa bohyňou s Boho

Každá žena je svojím spôsobom bohyňa. Pri dnešnom tempe dokážeme zvládať niekoľko vecí naraz vrátane kariéry a rodinného života. Vytvárame domov a zároveň musíme byť priebojné v práci, aby sme sa o svoj domov dokázali dobre postarať. Sme však len ľudia, a tak sa občas stane, že nemáme dostatok sily presadiť sa v niektorom z prúdov nášho života.

 

Môžeme však vysloviť prianie do sveta a poprosiť konkrétny ženský archetyp božstva o pomoc. A čo viac, manifestáciu nášho priania môžeme podporiť vlastnoručne vyrobenými šperkami, ktoré budú nielen symbolizovať náš vysnívaný život a našu vysnívanú podobu, ale tiež v nich budeme vyzerať šik - Boho Chic.

Okrem toho, stačia vám na to len kreoly, náušnicové háčiky a vaša fantázia! 


Bohyňa Isis

58599Symboly: matka, manželka, láska, zdravie, mágia, ochranca, had, krava

 

Príbeh egyptskej bohyne Isis sa občas spodobňuje s nami veľmi známou Pannou Máriou. Jej hlavný atribút je matka, je často zobrazovaná ako sediaca panovníčka, ktorá v ruke drží svojho syna Hóra. Je nielen láskyplná, ale tiež mocná. Legenda hovorí, že keď sa Seth rozhodol zabiť jej muža Osirisa, hľadala jeho ostatky po celom svete, aby ho mohla pomocou mumifikácie opäť oživiť. Použila tak prvú mágiu. Svojho muža potom prehlásila za boha podsvetia a sama sa starala o mier a pokoj v krajine. Je ideálnou predstavou ženy, ktorá zvláda všetko.

 

Kedy sa na ňu obrátiť: Isis je predovšetkým skvelou manželkou a matkou. Ak chcete udržať rovnováhu vášho rodinného života, zatiaľ čo sa musíte starať aj o prácu, Isis vám bude nápomocná. Zároveň sa zameriava na ľudské zdravie a prosperitu.

 

Použité komponenty: tyrkysový jaspis regalit, červený jaspis regalit, náušnicové kreoly s ovesom zlaté, náušnicové afroháčiky s guľôčkou zlaté, anjelské krídla, TierraCast kaplík starozlatý, TierraCast korálik starozlatý, ketlovacia nitová ihla

 

Podrobný návod najdete TADY.


Bohyňa Demeter

58598Symboly: materstvo, zber úrody, láskavosť, príroda, zdravie, plodnosť, obilie a kukurica 

 

Demeter sa stala gréckou bohyňou úrody. Jej príbeh je však naplnený symbolom materstva. Demeter bola matkou krásnej Persefoné, do ktorej sa zahľadel boh podsvetia Hádes, a rozhodol sa Persefoné ukradnúť. Demeter trúchlila za svojím dieťaťom, ktoré milovala viac než čokoľvek iné. Počas doby jej trúchlenia prestalo obilie a kukurica rásť a roľníci pochopili, že je doba zberu úrody. Persefoné sa nakoniec ku svojej matke vrátila a mohla s ňou tráviť štyri mesiace v roku. Tieto štyri mesiace symbolizujú opäť čas rastu v prírode. Demeter naučila poľnohospodárov, ako sa starať o pôdu tak, aby bola zdravá a hojná a prinášala dobrú úrodu. Je teda predovšetkým matkou plodnosti.

 

Kedy sa na ňu obrátiť: Demeter smeruje všetku svoju energiu na materstvo a plodnosť. Ak teda vaše priania mieria týmto smerom, nebojte sa na ňu obrátiť. Nemusí ísť len o fyzické materstvo. Ak máte projekt, ktorý potrebuje dobre vyzrieť, aj s tým vám Demeter môže pomôcť.

 

Použité komponenty: obrázkový jaspis matný, bižutérny spájací krúžok zlatý, bižutérny strapec tmavozelený, náušnicové afroháčiky s guľôčkou zlaté, náušnicové kreoly zlaté, malachit zlomky, TierraCast prívesok starozlatý

 

Podrobný návod najdete TADY.


Bohyňa Afrodita

58593Symboly: krása, ženskosť, pôvab, romantika, láska, ruža, lastúra

 

Podľa povesti sa Afrodita zrodila z morskej peny a každý, kto ju zazrel, uznal, že krajšia žena neexistuje. Bola zmyselná a bola si vedomá svojej krásy natoľko, že nikto nebol spasený. Všetci ju milovali predovšetkým preto, že bola vždy sama sebou. Svojím pôvabom v kombinácii s erotickou povahou dokázala všetkých neskutočne očariť. So svojím manželom Áresom, ktorý bol bohom vojny, neustále zápasila o moc. Napriek tomu sa veľmi milovali a udržiavali vo svojom vzťahu akúsi harmóniu. Afrodita tiež predstavovala najvyšší aspekt rýdzo čistej lásky, ktorá je duchovná.

 

Kedy sa na ňu obrátiť: Afrodita si je plne vedomá svojej krásy, chápe, že rýdza krása najskôr vychádza zvnútra a my sami ju musíme vidieť, aby ju dokázali vidieť aj ostatní. Ak sa chcete cítiť zmyselne a krásne, požiadajte o pomoc Afroditu. Rovnako tak ak hľadáte skutočnú čistú lásku, aj tu vám môže táto grécka bohyňa pomôcť.

 

Použité komponenty: náušnicové kreoly zlaté, náušnicové afroháčiky s guľôčkou zlaté, TierraCast prívesok starozlatýmodrý howlit zlomky 90cm, bižutérny spájací krúžok zlatý

 

Podrobný návod najdete TADY.


Bohyňa Aténa

58594Symboly: bojovníčka, sústredenosť, intelekt, uznanie, úspech, sova, oliva
 

Aténa je archetypom modernej úspešnej ženy, predovšetkým na pracovnom poli. Svojou cieľavedomou povahou, dokonalou sústredenosťou a neskutočným intelektom sa dokáže prebojovať až do predných rád. Je nezávislá a vie, čo chce. Je tiež schopná rovnocennej spolupráce s mužmi. Legenda hovorí, že Grékom venovala strom olivovník. Tí zaň boli natoľko vďační, že pomenovali svoje hlavné mesto práve po tejto bohyni. Bohyňa Aténa si je neustále vedomá toho, že je nepremožiteľná a vo svojej podstate najlepšia. Nemá strach z akejkoľvek výzvy, keďže dokáže konať rýchlo a rázne.

 

Kedy sa na ňu obrátiť: Aténa je vždy pripravená vám pomôcť v oblasti vášho profesného života. Miluje ambiciózne ženy a pomáha ich viesť tak, aby si dokázali vypýtať to, čo im prináleží. Ak sa bojíte vysloviť nahlas svoj názor alebo požiadať o vyšší plat, Aténa je vaším pomocníkom. Ak ste cieľavedomá a chcete cieliť ešte vyššie, Aténa bude len rada, ak vám bude môcť na tejto ceste pomôcť.

 

 

Použité komponenty: náušnicové kreoly s ovesom strieborné, náušnicové afroháčiky s guľôčkou strieborné, bižutérny strapec vínovočervený, bižutérny spájací krúžok strieborný, hematit, čierny ónyx, TierraCast ozdobný mezidiel starostrieborný, TierraCast prívesok starostrieborný

 

Podrobný návod najdete TADY.


Bohyňa Saraswati

58597Symboly: hudba, umenie, tvorba, mantra, labuť, rieka, voľnosť 

 

Táto indická bohyňa je často zobrazovaná ako sedí na lotosovom kvete a hraje na strunový nástroj, ktorému sa hovorí vína, pri sebe má labuť a je pohrúžená do tvorby. Saraswati znázorňuje nielen vnútornú voľnosť a radosť z hudby a akéhokoľvek umenia, ale dokáže pomôcť aj na profesionálnej ceste, keď je potrebné tieto talenty podporiť pilnosťou a praxou. Plynie cez ňu božská tvorivá energia a jej vedomie je sústredené na tvorbu a vnútornú radosť.

 

Kedy sa na ňu obrátiť: Saraswati je dobrou sprievodkyňou na ceste za sebapoznaním, dokáže človeka sústrediť na čistú radosť z maličkostí, ako je pohmkávanie si obľúbenej piesne. Nebojí sa ukázať svoju originalitu a predviesť svoje schopnosti. Ak potrebujete pomôcť s vašou knihou, hudbou, alebo sa len viac radovať z každodenných maličkostí, Saraswati môže byť vašou múzou.

 

 

Použité komponenty: náušnicové kreoly zlaté, bižutérny strapec biely, TierraCast kaplík starozlatý, bižutérny spájací krúžok zlatý, náušnicové afroháčiky s guľôčkou zlaté, TierraCast prívesok starozlatý, TierraCast prívesok Small Feather starozlatý, ruženín, biely ónyx matný

 

Podrobný návod najdete TADY.

 

 

Prajeme vám veľa krásnych doplnkov a plno parády!

Súvisiace články

Základné techniky smaltovania šperkov

Základné techniky smaltovania šperkov

Zoznámte sa so základnými technikami používanými na smaltovanie šperkov a pustite sa do tvorenia!

Zoznámte sa s technikou smaltovania

Zoznámte sa s technikou smaltovania

Je to starodávna technika, s ktorou pracovali v dávnych dobách už aj Egypťania. Farebná vrstva skla rozžiarila povrch kovu, či už išlo o zlato, striebro alebo meď.

 

5 tipov na tvorenie v modrej farbe!

5 tipov na tvorenie v modrej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v modrej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej augustovej tvorivej výzvy!

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
98 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 597+ recenzií - zobraziť všetko

Pavla
Pondelok, 8. August 2022

100%

V obchodě je výběr toho co potřebuji.

Eva
Sobota, 6. August 2022

100%

Pekne prehladna stranka, kde sa da dozvediet dostatocne mnozstvo informacii o tovare.

Dagmar
Sobota, 6. August 2022

100%

Objednáno, doručeno obratem!