Naučte sa o čakrách a vyberte si svoje sklenené Mala koráliky

Utorok, 15. máj 2018

Spojte populárny trendy šperk s duchovnou pomôckou v Mala náramku alebo náhrdelníku! Pozrite sa na to, ktorá farba sklenených korálikov bude presne tá, ktorá vám pomôže na ceste za svojím vyšším Ja.

Naučte sa o čakrách a vyberte si svoje sklenené Mala koráliky

V článku o korálikoch z exotických drevín sme sa bavili o tom, aké koráliky z prírodných drevnatých materiálov vám môžu pomôcť zvýšiť silu vašich prianí. Ak sa vám však teplé tóny nehodia do šatníka a radšej by ste si vytvorili Mala náramok z farebných korálikov, určite vás poteší, že farebné Mala koráliky vo farbe čakier nielen poslúžia tomuto účelu, ale rovnako ako dreviny vám môžu pomôcť na ceste za spoznaním seba samého.

Mala náramky zo sklenených korálikov môžete prekladať napríklad ozdobnými medzidielmi, korálikmi z minerálov, a samozrejme by im nemal na konci chýbať farebný hodvábny strapec, ktorý je pre Mala ružence signifikantný.

Každá zo siedmich farieb sklenených korálikov, ktoré ponúkame, sa viaže k jednej čakre.

Čakry energetické polia rozložené po celom tele, ktoré vysielajú signály ako vo fyzickej, tak duchovnej rovine. Táto alternatívna technika čistenia negatívnych vplyvov a posilňovania pozitívnych vibrácií cez sústredenie sa na čakry je známa už niekoľko tisíc rokov a do dnešného dňa je populárna nielen v hinduizme a pri jogínskych praktikách, ale dlho ju už skúma aj moderná veda. Do dnešného dňa neexistuje žiadna štúdia, ktorá by dokázala, či naopak vyvrátila silu čakier, a čo všetko dokážu v našom živote ovplyvniť, ak sa na ne správne zameriame. Aj tak sú však čakry čoraz populárnejšou témou aj v západných krajinách a v niektorých východných oblastiach je to dokonca stále jediná používaná technika liečenia.

 

Čo všetko teda čakry dokážu ovplyvniť a ktorá farba korálikov je tá správna pre vás?

 

1. Čakra – Muladhara 

Čakra Muladhara

Táto koreňová čakra je spojená s červenou farbou a symbolizuje náš najzákladnejší pud, ktorým je prežitie. Nachádza sa na spodnej strane chrbtice a v alternatívnej medicíne je často spájaná s močovým mechúrom. Ak je táto čakra neharmonizovaná, človek sa dostáva do chaotických situácií, ktoré evokujú pocity hnevu a agresie, a je veľmi ľahko unavený aj z bežných denných činností. Táto čakra zastupuje stabilitu a bezpečie, a ak je v harmónii, vraj pomáha odbúravať pocity úzkosti a strachu.

2. Čakra –Svadhisthana

Čakra Svadhisthana

Druhá čakra v oranžovej farbe, alebo sakrálna čakra, je spojená s druhým základným pudom, a to je ľudská sexualita. Nachádza sa medzi pupkom a pohlavnými orgánmi a viaže sa k prúdeniu kreatívnej energie a uvoľneniu. Ak je táto čakra zablokovaná, človek môže pociťovať zablokovanú fantáziu. Tiež sa často uzatvára do seba a má problém s intimitou. Naopak správna funkčnosť druhej čakry sa vraj prejavuje tak, že sme otvorení, uvoľnení a celkovo sa viac radujeme zo života.

3. Čakra – Manipura

Čakra Manipura

Táto čakra má žltú farbu a spája sa s naším zrakom. Človek, ktorý má túto čakru v harmónii, si ľahko dokáže vytýčiť ciele a vidí až ďaleko za obzory, aby si pripravil plán na to, ako ich dosiahnuť. Je to čakra bojovníkov, keďže nám dáva silu ísť si za svojím a dodáva nám energiu a zdravie. Ak je zablokovaná, človek je nespokojný, a zároveň neambiciózny s tým čokoľvek robiť. Zároveň vraj pociťuje neustály vnútorný nepokoj a je z toho nervózny až deprimovaný.

4. Čakra – Anahata

Čakra Anahata

Táto srdečná čakra sa viaže na medziľudské vzťahy a lásku. Ak je čakra uzatvorená, človek sa prejavuje ako nesúcitný, nevďačný a netrpezlivý. V extrémnych prípadoch disbalancia tejto čakry spôsobuje závisť až nenávisť. Ak je však táto čakra otvorená, dokážeme prijímať a vysielať veľa čistej lásky a cítime sa spojení v čistej energii so všetkým okolo. Ak má človek problém s uznaním alebo sa cíti nemilovaný, Mala náhrdelník v tejto farbe je ideálnym šperkom na vyčistenie tejto energie.

5. Čakra – Vishuddha

Čakra VishuddhaKrčná čakra sa prirodzene spája s oblasťou komunikácie a vyjadrovania. Zablokovaná čakra spôsobuje to, že sa nedokážeme správne vyjadriť a máme pocit, že nám nikto nerozumie. Tiež sa spája s rečovými chybami, nevýrazným prejavom a ostýchavosťou. Táto čakra je veľmi dôležitá predovšetkým v našom kariérnom živote, pretože ak je otvorená, ľudia nám nielen dobre rozumejú, ale cítia k nám sympatie. Človek pôsobí na druhých sebavedomo a uvoľnene a je príjemné ho počúvať. Ak sa teda pripravujete na svoj veľký prejav, nezabudnite si navliecť Mala náhrdelník vo farbe tejto čakry.

6. Čakra – Ajna

Čakra SahasraraTáto čakra sa nachádza uprostred čela, medzi obočím, a je spojená s našou intuíciou a duchovným poznaním. V alternatívnej medicíne sa jej nerovnováha spája s častými bolesťami hlavy a zápalom horných dýchacích ciest. Z charakterového hľadiska je človek potom uzavretý voči novým možnostiam a nápadom a cíti o sebe neustále pochybnosti. Otvorená čakra nám naopak dodáva múdrosť a prezieravosť a väčšina duchovných guru s ňou vie veľmi dobre pracovať.

7. Čakra – Sahasrara

crown-2533113_1920Táto fialová čakra je poslednou a najvyššou čakrou, ktorú nájdeme na vrchole hlavy. Hovorí sa jej temenná čakra a často sa tiež nazýva „korunka“. Táto čakra je spojená s nekonečnom a našou božskou podstatou. Ak je táto čakra slabá, človek má problém s egocentrizmom a blokuje svoj vzťah k svojmu vnútru. Na východě sa verí, že v extrémnych prípadoch môže cítiť až silné depresie. Ak sa však zameriame na túto čakru a jej rozvinutie, môžeme sa spojiť s obrovskou silou vesmíru, ktorý nám dodá čistú energiu a pomôže nám navodiť si stav vyššieho vedomia a pochopiť svoju najinternejšiu podstatu. Ak by ste si chceli svoj Mala náramok doplniť minerálom, skvele sa vám bude hodiť Angelit, ktorý znásobí jeho silu.

 

Ak si chcete prečítať viac informácií ohľadom Mala ružencov a akým spôsobom by vám mohli dopomôcť k splneniu vašich tajných prianí, pozrite sa do nášho sprievodcu

Nezabudnite tiež, že ľudská duša je zložitejšia, a že si môžete svoj Mala náhrdelník navliecť z niekoľkých rôznych farieb podľa toho, aké čakry potrebujete podporiť.

Prajeme vám veľa zábavy s navliekaním!

 

Súvisiace články

Dni Manumi a zľava až 15 %!

Dni Manumi a zľava až 15 %!

Nakúpte do nedele 17. 9. 2023 a môžete mať zľavu až 15 % na celý nákup! Ako na to? Čítajte nižšie.

Septembrová výzva: tvorte z krištáľovej živice

Septembrová výzva: tvorte z krištáľovej živice

Zapojte sa do septembrovej tvorivej výzvy! Tvorte z krištáľovej živice, pochváľte sa výsledkom a vyhrajte až 40 €!

Výzva Tvorte z papiera: rozhovor s Martinou Žemličkovou

Výzva Tvorte z papiera: rozhovor s Martinou Žemličkovou

Prečítajte si rozhovor s Martinou, našou marketingovou riaditeľkou, ktorá rada tvorí z papiera rôzne priania, dekorácie a origami postavičky. To by nebola poriadna porada, aby nevznikol aspoň jeden origami žeriav! :)) Rozprávali sme si okrem iného o tom, ako s tvorbou sama začala, kde hľadá inšpiráciu alebo čo by odkázala tým, ktorí by chceli začať.

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
98 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 763+ recenzií - zobraziť všetko

Věra
Utorok, 26. September 2023

100%

V podstatě jsem spokojená, jen se mi zdála docela delší doba od vyskladnění zboží...

+ V klidu si vyberu to, co potřebuji

Michaela
Utorok, 26. September 2023

100%

Rychlé vyřízení objednávky, příjemná obsluha

Liana
Pondelok, 25. September 2023

100%

spokojenost, objednávám opakovaně