Babie léto v štýle BOHO

Piatok, 23. august 2019

Máte rady vietor vo vlasoch a pocit, že vás nezväzujú žiadne očakávania ostatných? Možno ste aj vy dušou moderná bohémka, ktorá sa nebojí byť iná. Dnes si ukážeme, ako môžete svoju originalitu ukázať pomocou vlastnoručne vyrobených šperkov.

Babie léto v štýle BOHO

Čo je to boho štýl?

Na boho nie je žiadny návod. Hlavné je cítiť sa dobre a popustiť uzdu svojej fantázii. Kombinujte koráliky, strapce, výšivky a etnické vzory. Nebojte sa výrazných farieb, ktoré doplníte zemitými tónmi. Pruhy, kvetiny aj aztécke vzory… To všetko v sebe moderný hippie štýl môže skombinovať.

 

DSC09764

Vrstvenie je základ. Obliecť si môžete niekoľko rôznych vrstiev. A to isté platí aj pre šperky. Niekedy je skrátka viac lepšie než menej.

Ako na vrstvené náramky?

Využite silu prírody a navlečte si náramok z minerálnych korálikov alebo z dreva. Stačí na to elastické vlákno, koráliky a ozdobné komponenty. Ako postupovať sa môžete dozvedieť v našom videu venovanom minerálnym náramkom.

Boho štýl je uvoľnený a rešpektuje individuality. Vyjadrite svoj pohľad na vec pomocou šperku s obľúbeným symbolom. Ľahko si tak vytvoríte talizman pre šťastie. Ako na to?

Prívesok na náramok pripojíte spájacím krúžkom. Môžete tiež využiť ozdobný komponent, ktorý už má svoje vlastné očko. Stačia na to ploché bižutérne kliešte. Ak sa vám zapáčil korálik, je potrebné myslieť na to, že ho musíte vždy rovno navliecť na požadované miesto.

 

DSC09741

A treťou možnosťou, ako do šperku pridať obľúbený symbol, je využiť ho ako spájací diel. Máte niekoľko možností. Šikovné ruky môžu z nylónovej shamballa šnúry upliesť náramok. Ale ponúkame vám aj možnosť využiť už hotový základ shamballa náramku. Spájací diel naňho len jednoducho pripojíte spájacími krúžkami.

Ak sa vám viac páči jednoduchosť, môžete si vybrať z novinkových základov náramkov so striebornými komponentmi. Vďaka tomu bude váš šperk skutočne luxusný. 

 

DSC03500

A pretože boho v sebe skrýva aj prvky gypsy štýlu, nebojte sa dodať trocha trblietok a lesku. Medzi vašimi náramkami skvele zažiari kontrast korálikov SWAROVSKI alebo českých brúsených korálikov. Stačí ich opäť jednoducho navliecť na elastomer.

Viac tipov na výrobu náramkov sme pre vás spracovali v našom videu o vrstvených náramkoch.

Ako na vrstvené náhrdelníky?

Pridávať vrstvy sa nemusíte báť ani v prípade náhrdelníkov. Kombinujte krátke a dlhé, tenké aj hrubé. Najjednoduchšie je samozrejme navliecť koráliky na dlhú šnúru. ktorú môžete využiť buď jednoducho, alebo si ju obtočiť dvakrát. Ak chcete, aby bol náhrdelník pružný (lepší na omotávanie), navlečte koráliky na elastomer. Ak máte radšej zapínanie na karabínku, použite napríklad nylónové lanko. Navliecť môžete rokajlové korálikydrevo alebo trebárs zlomky minerálov.

 

DSC02661

Veľmi variabilným materiálom na tvorbu náhrdelníkov je metrážová retiazka. Môžete si ju jednoducho kliešťami upraviť na požadovanú veľkosť. Pomocou spájacích krúžkov k nej pripnete ako karabínku na zapínanie, tak aj ozdobné prívesky alebo strapce.

Na najkratší z vrstvených náhrdelníkov odporúčame využiť už hotovú retiazku so zapínaním. Na ňu potom ľahko zavesíte prívesok s vaším obľúbený symbolom a je to.

Ako na boho náušnice?

Nebojte sa doplniť svoj outfit výraznými náušnicami. A pokojne ho na nich aj postaviť! Jednoduché vzdušné oblečenie a veľké pestré náušnice sú skvelá kombinácia.

 

DSC02614
Ak sa vám páči, keď to cinká, môžete si vyrobiť náušnice na retiazke pomocou techniky ketlovania. Stačí si retiazku namerať v požadovanej dĺžke a do jednotlivých očiek prevliekať ketlovacie nity s ľubovoľnými korálikmi. Potrebujete na to okrúhle kliešte, pomocou ktorých urobíte na konci nitu očko. Plochými kliešťami potom očko zacvaknete. A je to.

 

109

Okrúhle náušnice hlásia svoj návrat! Aj vy si môžete ľahko vyrobiť tie svoje. Potrebujete na to základ, ktorý sa nazýva kreola. Tú potom môžete zdobiť podľa svojho gusta. Navlečte na ňu trebárs kombináciu strapcovkorálikov príveskov. Alebo len kol dokola navlečte rokajlové koráliky. Po navlečení zasuňte voľný koniec a upevnite plochými kliešťami. Ak ste zavesili ťažšie koráliky, odporúčame do spoja najskôr kvapnúť trošičku lepidla.

 

DSC02602

Ozdobné ramienka urobia veľkú parádu, a pritom nie je vôbec zložité s nimi pracovať. Stačia na to opäť základy ketlovania - kliešte, spájacie krúžky a ketlovacie ihly.

Ako na boho čelenky?

Nespútanosť boho štýlu sa odráža aj v účesoch. Vlasy je potrebné nechať rozviate, doplnené trebárs len niekoľkými vrkôčikmi. Taký účes si priam pýta čelenku! Ak nie ste fanúšičkami veľkých kvetinových vencov, môžete si pripraviť jednoduché čelenky podľa našich návodov.

 

DSC09935
 

Metrážovú retiazku nemusíte využívať len na náramky a náhrdelníky. Skvele poslúži aj na čelenkový základ. Fantázii sa medze nekladú. Len je potrebné vždy starostlivo merať obvod hlavy pomocou krajčírskeho metra. Jednotlivé diely medzi sebou prepojíte klasickými spájacími krúžkami. Retiazku môžete ozdobiť príveskami alebo ketlovacími nitmi s korálikmi.

DSC09762

Jednoduchým variantom, na ktorý nepotrebujete žiadne pomôcky, je čelenka z plochého koženého remienka. Vyberte si farby, navlečte na jednotlivé remienky koráliky s veľkou dierkou a zakončite uzlom cca 15 cm od kraja. Z remienkov spleťte klasický vrkôčik a ukončite ho opäť 15 cm od okraja uzlom. A čelenka je na svete! Konce stačí zaviazať na mašličku.

Ako na ozdoby na nohu?

Čo je väčším synonymom slobody než bosé nohy v tráve alebo na piesku… Toto leto môžete aj im dopriať šperk. 


Rovnaký postup ako pri čelenke môžete využiť aj pri výrobe náramku na nohu. Najčastejšie sa umiestňuje jedna retiazka okolo členka a z nej potom zbiehajú retiazky k prstom. Aj v tomto prípade si vystačíte s kliešťami a spájacími krúžkami. Ozdobenie je už potom len na vašej fantázii.

A samozrejme platí, že všetko, čo sme si hovorili pri klasických náramkoch, môžete využiť aj pri náramkoch na nohu. Len je vždy dôležité myslieť na to, že členok je širší než zápästie. Preto je dôležité poriadne merať a počítať s tým, že na výrobu spotrebujete viac materiálu.

DSC09742

Boho chic je skrátka jedno veľké dobrodružstvo! Nebojte sa byť trochu výstredné. Ale hlavne buďte samy sebou :)

 

Súvisiace články

Základné techniky smaltovania šperkov

Základné techniky smaltovania šperkov

Zoznámte sa so základnými technikami používanými na smaltovanie šperkov a pustite sa do tvorenia!

Zoznámte sa s technikou smaltovania

Zoznámte sa s technikou smaltovania

Je to starodávna technika, s ktorou pracovali v dávnych dobách už aj Egypťania. Farebná vrstva skla rozžiarila povrch kovu, či už išlo o zlato, striebro alebo meď.

 

5 tipov na tvorenie v modrej farbe!

5 tipov na tvorenie v modrej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v modrej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej augustovej tvorivej výzvy!

Všetky článkyOverené našimi zákazníkmi
98 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 597+ recenzií - zobraziť všetko

Pavla
Pondelok, 8. August 2022

100%

V obchodě je výběr toho co potřebuji.

Eva
Sobota, 6. August 2022

100%

Pekne prehladna stranka, kde sa da dozvediet dostatocne mnozstvo informacii o tovare.

Dagmar
Sobota, 6. August 2022

100%

Objednáno, doručeno obratem!